Loe

Ott Sepp monolavastustega „Rumm ja viin“ Makedoonias

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri repertuaari kuuluv Ott Sepa monolavastus “Rumm ja viin” on saanud kutse mai algul toimuvale monolavastuste festivalile Makedoonias.

Rahvusvaheline monolavastuste festival Bitola linnas on toimunud viimased 13 aastat. Tänavune, 14. festival leiab aset 4.- 8.maini. Võistlusprogrammis osalevad soololavastused Bulgaariast, Inglismaalt, Serbiast, Kreekast, Dagestanist, Itaaliast, Montenegrost, mitu esinejat paneb välja ka korraldajamaa Makedoonia. Lisaks võistlusprogrammile toimub kõrvalprogramm, kus ühe-näitleja-teatri žanris proovivad end kohalikud teatritudengid ning stand-up koomikud. Mängitakse nii maailmaklassikuid (Gogol, Dostojevski) kui kaasaaegseid autoreid. Žürii annab välja auhinnad parimale lavastusele, näitlejale ning lavastajale.

Vanemuise dramaturgi Sven Karja sõnul on kutse festivalile seotud asjaoluga, et läinud aastal äratas “Rummi ja viina” lavastus tähelepanu Ukrainas toimunud monolavastuste festivalil. “Rõhutamist väärib, et antud piirkonna kokkupuude Eesti teatriga on seni praktiliselt olematu, seega on kahtlemata tegu ka Eesti kultuuri tutvustava missiooniprojektiga kõige laiemas mõttes,” sõnas Karja.

Iiri näitekirjaniku Conor McPhersoni esiknäidend “Rumm ja viin” jõudis Sadamateatri lavale 2010. aasta novembris. Tegu on ühe noore mehe monoloogiga naistest, lastest, alkoholist ja valikutest. Näidendi on tõlkinud Martin Algus, lavastanud Tanel Jonas ja kunstnikutöö tegi Liina Unt. 

 

02.05.2012