Loe

Operetiõhtut juhatab isa ja valgustab poeg

Tartu Postimees

Vanemuise teater tähistab täna õhtul oma kauaaegse muusikajuhi ja peadirigendi Endel Nõgene lavategevuse 30. aastapäeva operetieeskavaga, mille valguskunstnik on tähtpäevalise poeg, Vanemuise peaprodutsent Paavo Nõgene.
Operetiõhtu «Mustlaseks ma sündinud…» erikülalisena esineb Vanemuise pressiesindaja teatel virtuooslik mustlasviiuldaja Vasile Pantir, kes on sündinud 1952 Moldovas ja töötab juba 20 aastat Joensuu linnaorkestri kontsertmeistrina.
Laulavad külalissolistid Pirjo Levandi, Väino Puura ja Mati Kõrts ning vanemuislased Merle Jalakas, Karmen Puis, Tõnu Kattai, Jaan Wil-lem Sibul ja Taisto Noor. Kaasa teevad Vanemuise orkester Endel Nõgene juhatusel ja ooperikoor.
«Teatrielu on justkui kaleidoskoop, mille iga kivike muudab üldpildi tundmatuseni teiseks,» ütles Nõgene. «Üks säravaimaid osakesi selles kaleidoskoobis on operett: kaunis muusika, lustlikkus ja ka mustlasviisid, mida kasutavad peaaegu kõik maailma operetiheliloojad.»
Endel Nõgene lõpetas Eesti muusikaakadeemia 1974 professor Roman Matsovi juures ja debüteeris samal aastal Vanemuises dirigendina Offenbachi operetiga «La Périchole», millest sai alguse praeguseks 30 aastat kestnud teatridirigendi tegevus.
Operetiõhtu «Mustlaseks ma sündinud…» algab täna kell 19 Vanemuise suures majas.

23.04.2004