Loe

“Ooperifantoomi” lavastaja: meil on ehk ainult 1% Londoni eelarvest, aga me oleme uhked

Taavi Eilat, ERR

Vanemuise teatris esietendus eile Andrew Lloyd Webberi maailmakuulus muusikal “Ooperifantoom”.

Esietenduse nimel on Vanemuise teater tegutsenud üle kahe aasta. Andrew Lloyd Webberi “Ooperifantoomi” lavale toomine on igale teatrile hiiglaslik väljakutse, sest litsentsi selle lavastamiseks oli enne Vanemuise teatrit saanud ainult kaks teatrit maailmas, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Suurteost toodi lavastama Georg Malvius, kelle sõnul on väljakutse keeruline, kuid kindlasti on tema interpretatsioon erinev nii rollide kui raha mõttes sellest, mida 1986.aastal Londonis näha sai.

“Minu nägemus võrreldes Londoniga on erinev ja loomulikult meil ei ole 100 protsenti raha, mis neil on. Meil on võib-olla üks protsent sellest summast, aga ma olen uhke meie lavastuse üle,” ütles Malvius.

Peaosas mängib Stephen Hansen Norrast, kes õppis “Ooperifantoomi” jaoks ära ka eesti keele.

Teistes peaosades on Koit Toome, Hanna-Liina Võsa või Maria Listra.

“Täiesti selle tüki lõpus, kus laulavad fantoom, Christine ja Raul, on see vokaalselt ja füüsiliselt…. Kõik see kulmineerub selles trios, aga selleks hetkeks on kõik juba nii kaua laval olnud, et see on üks väljakutse, lõpp-punkt,” kirjeldas Christine’i osatäitja Maria Listra enda jaoks kõige keerulisemat kohta.

Ooperifantoom jõuab Eestis lavale 40 korral.
VAATA KA VIDEOT

06.10.2014