Loe

Ooperi «Rehepapp» lavakujunduseks on 75 euroalust

Õhtuleht

«Laval on 75 euroalust,» iseloomustab homme Vanemuise väikses majas esietenduva ooperi «Rehepapp» kunstnik Iir Hermeliin lavale püstitatud dekoratsiooni tegelikku olemust ning lisab naerdes, et kui juba sellist lugu teed, nagu Andrus Kivirähki «Rehepapp», siis tulebki seda luua võimalikult lihtsalt ja odavalt. Kas või kokku varastades.

«Minu meelest on ka muusika väga hästi kirjutatud,» poetab ooperiartist Jaan Willem Sibul helilooja Tauno Aintsi kohta komplimendi. «See on kaasahaarav ja meeldejääv. Kui sul pärast jääb muusika kummitama, siis seda parem on. Järelikult see puudutab sind.» Sibul, kelle kehastada ooperilaval on Ärni, kes varastab kõike, mis ette jääb, lisab, et tegelikult on Aintsi loodud muusika keeruline. «Kaasaegne helikeel, mis tähendab, et lauljatele on see raske ja vajab ikka vaeva, aga see ongi ju meie töö. Aga lugu ise on ikka vaimukas, Urmas Lennuki tekst on hea – see on nagu Hiina muinasjutt, sa ei tea kunagi ette, mis järgmisena tuleb.»

Tauno Aintsi ooperile on Andrus Kivirähki romaani ainetel kirjutanud libreto Urmas Lennuk. Lavastab Marko Matvere, nimiosa laulab Tõnis Mägi, kes teeb oma debüüdi ooperižanris. Ooperi «Rehepapp» muusikajuht ja dirigent on Paul Mägi, dirigeerivad veel Lauri Sirp ja Taavi Kull.

17.10.2013