Loe

OmaDRAAMA toob lavale kaks esietendust

Eesti Päevaleht

4. – 9. septembrini toimuv Balti Teatri Festival OmaDRAAMA 2006 keskendub omadramaturgiale ning toob festivalile parimad eesti autorite loomingule põhinevad lavastused, sealhulgas kaks esietendust.
OmaDRAAMA 2006 programmis on sellised eesti dramaturgia paremikku kuuluvad lavastused nagu Mart Kivastiku ja R.A.A.A.M.-i “Kits viiuli ja õngega” ja võistlusprogrammi kuuluv “Põrgu Wärk” ning Eesti Draamateatri menuk “Adolf Rühka lühikene elu” Andrus Kivirähkilt (lavastaja Ingomar Vihmar).
Samuti on kavas kaks August Kitzbergil põhinevat lavastust – Ugala teatris Oleg Titovi lavastatud tantsuetendus “Libahunt” ning Endla teatris Andres Noormetsa lavastatud “Kauka jumal”.
OmaDRAAMA 2006 festivalil on ka kaks esietendust. 5. septembril esietendub Vanemuise “Tühirand”, mis põhineb Mati Undi ühel silmapaistvamal novellil ning 6. septembril esietendub festivalil VAT Teatri “Elvis oli kapis”. Urmas Vadi sürrealistlik näidend räägib kolmest Elvis Presley majamuuseumis töötavast Elvisest, kelle ellu astub (kapist) mälu kaotanud tundmatu.

01.08.2006