Loe

Olav Ehala lastemuusikali “Nukitsamees” lavastab teatri väikeses majas Eva Klemets

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri väikeses majas esietendub laupäeval, 6. märtsil Olav Ehala armastatud lastemuusikal „Nukitsamees“, lavastajaks Eva Klemets.

Oskar Lutsu samanimelise lasteraamatu põhjal kirjutas libreto Leelo Tungal ning laulusõnad Juhan Viiding ja Leelo Tungal. Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Lauri Sirp, kunstnik Iir Hermeliin Tallinna Linnateatrist, valguskunstnik Airi Eras, valguskujundaja Andres Sarv ja koreograaf Janek Savolainen.

Nukitsamehe rollis astub Vanemuise lavale Viljandi Kultuuriakadeemias teatrikunsti eriala lõpetanud Marilyn Jurman, keda tuntakse rollide põhjal filmides „Mina olin siin“, „Soovide puu“ ja „Pangarööv“. Samuti on ta mänginud Rakvere Teatri lavastuses „Kuidas elad?…, Ann?!“ jm.

Itit mängib Laura Peterson Theatrumist või Marvi Vallaste ning Kustit Sten Karpov Pärnu Endlast. Teistes rollides Merle Jääger, Meelis Hansing, Jaan Willem Sibul, Ao Peep, Tõnu Kattai, Karmen Puis, Merle Jalakas, Siiri Koodres, Helen Hansberg, Tarmo Teekivi, Uku-Markus Simmermann jt. Lavastuses osalevad Vanemuise teatri ooperikoor ja sümfooniaorkester.

Oskar Lutsu lastejutt „Nukitsamees“ ilmus esmakordselt 1920. aastal. Selle ainetel on lavastatud kaks filmi: 1960 Elbert Tuganovi nukufilm „Metsamuinasjutt“ ja 1981 Helle Karise mängufilm „Nukitsamees“.

Viimasele neist kirjutas Helle Karise ettepanekul muusika Olav Ehala. 1999. aastal jõudis samanimeline muusikal lavale Rahvusooperis Estonia. „Nukitsamehe“ laule tuntakse ja armastatakse – „Päikeseratas“, „Valulaul“ ja „Kodulaul“ on olnud ka laulupidude kavas.

„Nukitsamees“ esietendub Vanemuise teatri väikeses majas 6. märtsil algusega kell 12. Lisaks Tartule saab „Nukitsameest“ aprillis, mais, juunis ja augustis näha ka Tallinnas Nokia Kontserdimajas.

25.02.2010