Loe

Oksana Titova lavastas lastele “Peeter Paani”

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri suures majas esietendub laupäeval, 8. märtsil Oksana Titova balletilavastus „Peeter Paan”, mis põhineb samanimelisel armastatud fantaasialool.

See on kogupere balletilavastus kuulsast poisist Peeter Paanist, kes ei kasva kunagi suureks. Briti kirjaniku James M. Barrie fantaasiaküllane lugu tuuakse Eestis vaatajani esmakordselt tantsukeeles.

Ühel ööl lendab Wendy, Johni ja Michaeli tuppa noormees nimega Peeter Paan, et viia nad endaga kaasa imelisele Eikunagimaa saarele. Algab peadpööritav seiklus, milles trehvavad kokku lapsed, haldjad, näkineiud, piraadid hirmuäratava Kapten Konkskäe juhtimisel ja koguni tiksuv krokodill.

„Tahtsin teha siira, selge ja ilusa muinasjutu, mis puudutaks vaatajaid ja tuletaks meile kõigile meelde, et iga – isegi kõige põnevam – seiklus saab kunagi otsa,” ütles Oksana Titova. „Iga eluetapp saab läbi, kuid teatud hetki on võimalik igaveseks mällu ja südamesse jäädvustada ning soovi korral sinna alati tagasi piiluda. Võibolla polegi vaja oma fantaasiatest loobuda, neist lõplikult välja kasvada?”

„Peeter Paani” libreto autor, koreograaf ja lavastaja on Oksana Titova Estoniast, lavastuse kunstnik on Elo Soode, kostüümikunstnik Mare Tommingas, muusikaline kujundaja Taavi Kerikmäe, valguskunstnik Airi Eras ja videokunstnik Andres Tenusaar.

Peeter Paani tantsivad lavastuses Guy William Burden ja Colin Thomas Maggs, mõlemad Suurbritanniast Vanemuise balletitruppi tulnud tantsijad. Wendy osas on Hayley Blackburn või Nashua Dahhab, Tinker Bell Mai Kageyama või Saori Nagata, Johni kehastab Valentine Legat, Michaelit Anna Gornostajeva või Anna Shircliff, kapten Konkskätt Antonio Ayesta või Steven Melendez.

Lavastuses osaleb Vanemuise kogu balletitrupp, samuti Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased. 

07.03.2008