Loe

Õbluke korealanna särab Vanemuise lavadel

Eesti Päevaleht

Korealanna Hyemin Kim ja tema soomlasest poiss-sõber Petri-Sulevi Sihvola tulid Eestisse pool aastat tagasi Peterburist, kus mõlemad õppisid sealses riiklikus balletiteatris.
Praeguseks töötavad nad Tartus Vanemuise teatris, kus Kim on endale võitnud tähelepanu peaosaga eksperimentaalses balletietenduses “Alice imedemaal”.
Lõuna-Koreast pärit tüdruk on Eestisse jõudnud päris aukartustäratava ringiga. Seitse aastat tagasi alustas ta balletiõpinguid Korea Pusani kultuurikoolis. Et kodumaal tuli lagi ette, jõudis Kim paari aasta pärast Ulan-Ude vene balleti akadeemiasse. Sealt edasi sai ta stipendiumi Peterburi riiklikusse balletiteatrisse. Samas koolis kohtus Kim ka oma praeguse elukaaslase Petri-Suleviga.
Eelmisel aastal hakkasid nad koos otsima enesetäiendamisvõimalusi Venemaalt väljaspool. Leidsime Vanemuise koduleheküljelt tööpakkumise ja kuna teater oli nõus meid mõlemaid vastu võtma, siis kandideerisimegi siia.” Katsed läbiti edukalt ja nüüdseks töötavad mõlemad Vanemuises juba üle poole aasta. Seni on Kim tantsinud Vanemuise ballettides “Uinuv kaunitar”, “Pähklipureja”, “Paquita” ja “Giselle”. Sel kevadel sai ta teatris ka oma esimese peaosa tantsulises pantomiimis “Alice imedemaal”.
Kimi elukaaslane Petri-Sulevi tegeles enne balletitantsijaks õppimist mitmete spordialadega. Kuna tal oli tantsijaelukutsele sobivat painduvust, siis jõudis temagi lõpuks õppima Peterburi balletiteatrisse.
Tüüpküsimusele, et kuidas neile Eestis meeldib, vastavad mõlemad, et siin on päris tore elada. Ma ei oska öelda, kas praegu Eestisse elama jääksin. Aga kui mul oleks siin stabiilne töö, siis kindlasti. Samas, kui meid kas või näiteks Soome kutsutaks või mujale Euroopasse, siis oleks ma ilmselt ka sinna kolimisest huvitatud.

15.05.2004