Loe

Noored vanemuislased toob lavale Lotte

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Vanemuisega liituvad lavakunstikooli lõpetajad Maarja Mitt ja Robert Annus tulevad üheskoos vaatajate ette lastemuusikalis «Detektiiv Lotte», mis esietendub novembri lõpus.

Maarja Mitt on isa ja ema poolt Pärnu juurtega tartlanna, kes õppis enne lavakunstikooli astumist Tartu Ülikoolis paar aastat taani filoloogiat. «Taani keel sai peaaegu selgeks,» ütles ta.

Ta osales ka Tartu Üliõpilasteatri lavastuses «Jelizaveta Bam», senisteks suuremateks kordaminekuteks peab ta aga rolle diplomilavastustes «Kajakas» ja «Pimeda toa kuningas». Esimeses oli ta Niina ja teises Kuninganna osas.

Eile ja homme

Eile astus Maarja Mitt ja astub ka homme vaatajate ette Tallinna Linnateatris Shakes­peare´i «Eksituste komöödias», kus tal on kaks väiksemat osatäitmist.

Ka filmisõbrad on teda näinud, näiteks möödunud kevadel esilinastunud filmis «Võõras», kus tema partneriks olid teiste hulgas Tanel Padar, Karol Kuntsel ja Mari-Liis Lill.

Lisaks osatäitmisele muusikalis «Detektiiv Lotte» ootab Maarja Mitti sügisel ees osalemine mõnes varem Vanemuise lavale jõudnud näidendis.

Tallinlane Robert Annus kogus esimesed näitlejakogemused kooliteatris ja Nukuteatri noortestuudios. Tema esimene oma lavastajatöö oli Kanuti Gildis koostöös koreograaf Eike Ülevainuga. See oli improvisatoorne tantsulavastus «Jätku tuleb kõvasti, et lage pole ees».

Lavakunstikoolis õppimise ajal on tulnud Robert Annuse käe all avalikkuse ette kaks tööd: VAT Teatris möödunud sügisel üks pool «Pingist» ja Ugalas tänavu märtsis «Kunst».

Vanemuisesse tuleb selle teatri ja kogu Tartuga seni väga lõdvalt seotud tallinlane nii näitleja kui ka lavastajana. Tema vend Karl õpib Tartu Kõrgemas Kunstikoolis veel ühe aasta. «Saame üle mitme aasta taas rohkem koos olla,» ütles Robert Annus.

Tartus, näiteks Sõbramajas ja Genialistide Klubis, on ta käinud esinemas mitu korda oma ansambliga Chupacabra. Ja kunagi ammu, kui ta õppis veel Tallinna muusikakeskkoolis oboed, esines ta Tartus üleriigilisel konkursil.

«Mõtted liiguvad ja näpud kisuvad muusika suunas, nii et bändiga alustame loodetavasti varsti uuesti,» ütles ta. «Bändi teha on väga hea lõõgastumise vorm.»

Lotte sõber Bruno

Robert Annuse esimeseks näitlejatööks Vanemuises saab Lotte sõbra Bruno mängimine. Hooaja teises pooles – esietendus on aprillis – tuleb esimese lavastajatööna vaatajate ette «Lood Viini metsades».

Lottet mängib laulja Gerli Padar, kes näitas ennast Vanemuise juhi Paavo Nõgene hinnangul väga hea näitleva lauljana muusikalis «Chess».

«Õige pea on sellele lisandumas särav osatäitmine muusikalis «Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud»,» lisas Nõgene. «Usun, et paremat muusikali-Lottet oleks olnud meil raske leida.»

«Detektiiv Lotte» libreto on kirjutanud Janno Põldma ja Heiki Ernits, laulusõnad Leelo Tungal ja muusika Priit Pajusaar.

Lavastaja on Ain Mäeots, muusikajuht ja dirigent Tarmo Leinatamm, dirigent Lauri Sirp, kunstnik Iir Hermeliin.

Gerli Padari, Maarja Miti ja Robert Annuse kõrval mängivad lastemuusikalis Margus Jaanovits, Jaan Willem Sibul, Sepo Seeman, Markus Luik, Atlan Karp, Märt Jakobson jt. Osalevad Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor.

22.05.2008