Loe

Noored toovad Vanemuises lavale loo päkapikkudest

Heleri All, Aktuaalne kaamera

Ligi 30 noort on end veidi rohkem kui nädalaks sisse seadnud Vanemuise teatrisse, et valmis teha päris teatrilaval etenduv lavastus. Seekord tuuakse lavale lugu päkapikkudest.

Lehte Hainsalu “Pikkurilli” on südantsoojendav fantaasiamuinasjutt. Sama fantaasiarikkal kujul toovad Vanemuise Kollase Kassi suvekooli noored ta ka lavale, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Ta on selline südamelugu. Ma nimetan südamelooks, võib ka draamaks nimetada, aga siin on see helgem pool ka kui klassikaline draama. Ja mõned laulud on ka,” selgitas lavastaja Kristo Toots.

Kollase Kassi suvekool toimub tänavu juba üheksandat korda. Professionaalsete lavastajate käe all valmivasse lavastusse pääsemiseks tuli noortel läbi teha tihe konkurss.

Lavastajate sõnul aga andekad noored palju juhendamist ei vajagi. Ka lavastuses kõlav muusika on noorte endi loodud.

“Siin ei ole ainult lavakakandidaadid, siin on ka tulevased muusikud ja erinevaid lavataguseid jõude. Meie väga palju utistama ei peagi. Pigem püüame neid tagasi mingisugustesse raamidesse,” rääkis lavastaja Katrin Kalma.

“Kuna ma ei ole õppinud näitlejaks ja mitte keegi meist ei ole tegelikult õppinud näitlejaks, siis just see tunne, et kuidas ma seda karakterit nüüd edasi ehitan, või kuidas vaataja hakkab nägema seda emotsiooni, mida ma peegeldan – see on minu jaoks olnud päris raske,” rääkis suvekoolis osalev Grete Kaio, kes soovib olla pigem lavastaja või dramaturg kui näitleja.

Suvekoolis osalevad Oskar Puis ja Kristjan Häggblom kinnitasid, et saavad kümne päevaga lavastuse valmis.

“Me teame, et teatris see asi päris nii ei käi, et nädalaga tehakse lavastus. Meie saame. Meie saame. Aega on nii, et tapab,” kinnitasid nad.

Publiku ette astuvad noored oma lavastusega pühapäeval Sadamateatris.

(Aktuaalne kaamera, 23.08.2018)

24.08.2018