Loe

Noor venelanna toob Tartus lavale suurlinna elu halastamatuse

Madis Taras, Eesti Päevaleht

Madis Taras, Eesti Päevaleht

Vanemuise teatrit külastas lavastusmeeskond Moskvast, et sõlmida töölepingud uuslavastuse „Jooksvad kulud” lavaletoomiseks 2007. aasta sügisel Sadamateatris.

Näidendi toob Vanemuises lavale Aljona Anohhina, kes on lõpetanud Moskva Kunstiteatri stuudio vene ühe tuntuima nüüdisaegse lavastaja Kama Ginkase õpilasena. Ta on lavastanud Moskva Kunstiteatris ja selle stuudios ning Moskva teatris Doc, aga ka Eesti Vene Draamateatris.

Uuslavastuse kunstnik on Moskva Kunstiteatri stuudios kunstnik-lavastaja eriala omandanud Dmitri Razumov, kes lisaks Moskvale on teinud kujundusi ka Torunis ja Tallinnas.

Vene noorema põlvkonna ajakirjaniku ja teatrikriitiku Viktoria Nikiforova debüütnäidend „Jooksvad kulud”, mis esietendus Moskvas 2006. aastal, teeb ausa ja halastamatu sisselõike kaasaegse (suur)linnaelaniku sisekosmosesse, kust vaatavad vastu orjastavad pangalaenud, kappav inflatsioon, ebaausad tehingud, ülbed müügimehed, ärivaistuga surrogaatemad, labasteks sulideks mandunud kirikuisad.

Vanemuise pressiesindaja Tambet Kaugema sõnul räägib esmapilgul pööraselt naljakateks, kiireteks sketšideks jaotuv näitemäng nüüdisaegse maailma nihestunud väärtushinnangutest, elavateks kalkulaatoriks muutunud inimestest.”

„Jooksvad kulud” etendub Sven Karja tõlkes, peaosades mängivad Jan Uuspõld, Marika Barabanštšikova, Tanel Jonas ja Alina Karmazina. Esietendus Sadamateatris on 20. oktoobril 2007.

18.04.2007