Loe

“Nõid oli eriti vinge, nii ilus ja nii kuri”

Kairit Veerend, SLÕhtuleht

Kairit Veerend, SLÕhtuleht

VanemuineDetsembri alguses esietendus Vanemuise suures majas lastele Disney filmist tuntuks saanud Narnia-lugu. Disney filmile sarnanes etendus liigagi.

Etendust külastanud lapsed jäid etendusega rahule, kuid tõdesid, et sarnasus filmiga oli nii suur, et rikkus teatrielamuse. “Filmis oli kõik kuidagi palju efektsem, etendus oli palju nõrgem,” tõdes 11aastane Birgit. Hollywoodi menufilm on üks tema viimase aja suurim elamus.

“Vahepeal läks igavaks. Aga kui nõid tuli, surusin ennast vastu seljatuge, sest nii põnev oli,” arvas etendusest 11aastane Eliseta.

Riidekappi sisenemine ja kapist väljumine oli lahendatud pöördlavaga. Väiksematele lastele jäi see arusaamatuks. Muidu oli kunstnikutöö vägagi lastepärane. Suur lava oli täidetud suurte ja visuaalselt efektsete elementidega. Peegelseinad oli väga hea leid andmaks edasi fantaasiamaailma. Väga hea oli ka valguskujundus.

Noorem publik, kes Narniast enne etendust midagi ei teadnud, vaimustusid sellisest muinasjutumaailmast. 7aastane Rainer vedas pärast etendust ema videolaenutusse, et sealt “Narnia” filmi laenutada.

Etendus oli tegelikult haarav ja näitlejatöö väga hea. Eriti meeldisid lastele tantsud. Täiskasvanud näitlejad mõjusid lastena usutavalt. Laste lemmiktegelaseks oli nõid. “See nõid oli eriti vinge,” arvas Birgit. “Nii ilus ja nii kuri,” täiendas Rainer.

“Lõvi, nõid ja riidekapp”
C.S. Lewise Narnia-lugu
Neli last – Peter, Susan, Edmund ja Lucy – saadetakse sõja ajal õhurünnakute eest pakku maale, professor Kirke’i lossi. Ühel õhtul peitust mängides peidab Lucy end riidekappi ja avastab, et on sattunud teistsugusesse maailma, Narniasse. Koos õdede ja vendadega seda maad uudistama minnes satuvad nad võitlusse Valge Nõiaga, kes hoiab kogu Narniat oma hirmuvalitsuse all.
Lavastaja Mart Kampus, koreograaf Dmitri Harchenko, kunstnikud Liina Keevallik ja Mari-Ann Mardo, valguskujundaja Tõnu Eimra ja muusikaline kujundaja Toomas Lunge.
Mängivad Ragne Pekarev, Laura Peterson, Ott Sepp, Markus Luik, Martin Kõiv, Tanel Jonas, Alo Kurvits, Marika Aidla, Merle Jääger, Margus Jaanovits, Jüri Lumiste, Jaan Willem Sibul jt.

26.01.2008