Loe

New York Times kiitis Anu Tali kontserti

Postimees

Läinud nädalavahetusel esines nelja kontserdiga Ameerika Ühendriikides dirigent Anu Tali. Nii New York Times kui ka New Jersey Star-Ledger pühendasid talle arvustuse.
Tegemist oli Neeme Järvi poolt New Jersey orkestriga korraldatud talvefestivali Northern Lights kontsertidega. Festival vältab jaanuari alguspäevadest kuni 23. jaanuarini ja on Ameerika pressis rohkesti kajastatud. Eesti heliloojatest on festivali kavas Tobiase «Nokturn».
Anu Tali kontsertide põhiteos oli Sibeliuse 5. sümfoonia. New York Timesi arvustaja James R. Oestreich nurises New Jersey orkestri puhkpillirühma üle, mis kohati pidurdas Tali arvestatavaid jõupingutusi. Oestreichi hinnangul väljendas Tali suurepärane esitus teose majesteetlikkust, kuid mitte selle kogu saladuslikkust.
Star-Ledgeri arvustaja Will J. Conrad aga kiitis ülevoolavalt just orkestri vaskpillirühma ning märkis, et Anu Tali täpne juhatamisstiil tasakaalustas teose voogavat loomust.
Lisaks sellele avaldas New York Times pika artikli naisdirigentidest, kus oli lõik pühendatud ka Anu Talile.
Samal nädalavahetusel juhatas Milwaukees samuti Sibeliuse 5. sümfooniat Eri Klas. Journal Sentineli veergudel kiitis tema tõlgendust Tom Strini.

19.01.2005