Loe

Näitlevad lauljad ja laulvad näitlejad koos “Memory’l”

buduaar.ee

buduaar.ee

Vanemuise teater annab 9.–17. jaanuarini Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Tallinnas kokku kaheksa muusikalikontserti „Memory 2009“, kus publiku ette astub seitse tuntud lauljat ja näitlejat.

Viiendat aastat korraldatavatel „Memory“-kontsertidel kõlavad hitid paljudest armastatud muusikalidest ja muusikalavastustest. „Seekordsel „Memory’l“ otsustasime pakkuda nii palu eesti publikule varasemast hästi tuntud muusikalidest kui sekka ka sellistest muusikalidest, mida siinmail eriti veel ei teata,“ ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene.

Esindatud on nii varem Vanemuise repertuaaris olnud „Minu veetlev leedi“, „Viiuldaja katusel“, „Cats“, „Chess“ ja „Ruja“ kui ka praegu teatri mängukavva kuuluvad „Detektiiv Lotte“ ja „Savoy ball“.

Samuti kõlavad kontsertidel parimad palad kuulsatest muusikalidest „Ooperifantoom“ ja „Kabaree“. Tutvustamist leiavad alanud aastal Vanemuise repertuaari jõudev kontsertlavastus „Queen – The Doors of Time“ ja muusikal „Ämbliknaise suudlus“.

Lavale astuvad lauljad Gerli Padar, Maarja-Liis Ilus, Tanja Mihhailova ja Lauri Liiv ning Vanemuise laulvad draamanäitlejad Maria Soomets, Aivar Tommingas ja Hannes Kaljujärv. Kontsertidel osalevad Vanemuise sümfooniaorkester ja bänd. Dirigent ja konferansjee on Tarmo Leinatamm.

“Memory” kontserdid toimuvad 9. ja 10. jaanuaril Tartus Vanemuise Kontserdimajas, 11. jaanuaril Pärnu Kontserdimajas, 15. jaanuaril Jõhvi Kontserdimajas ning 17. jaanuaril Tallinnas Estonia Kontserdisaalis.

Vanemuise teater alustas „Memory”-kontsertide korraldamist 2005. aastal ning nelja aastaga on neid rohkem kui 30 kontserti külastanud üle 25 000 inimese. Mullu jaanuaris toimunud „Memory“ pidi korraldajate plaani kohaselt jääma viimaseks, kuid vastu tulles publiku tungivale soovile otsustas Vanemuine korraldada kontsertturnee ka tänavu.

Nõgene sõnul tingis selle otsuse asjaolu, et „Memory” kontserdid on varasema nelja aastaga leidnud endale nii palju tänulikku publikut, kelle ootusi ja lootusi oleks teatril tänamatu petta.

„Aasta tagasi, pärast eelmist „Memory’t“, pöördus teatri poole palju inimesi, kes soovisid „Memory” kontserdisarja jätkumist ka 2009. aastal. Ja kui saalitäis rahvast tantsib kontserdi viimase lisaloo ajal kaasa, siis milleks lõpetada nii ülevaid emotsioone pakkuv ettevõtmine,” selgitas Nõgene. 

06.01.2009