Loe

Näitlejat talutab minisiga Naomi

Tartu Postimees

Kui minisiga Naomi läks laupäeval esimest korda «Vigaste pruutide» proovi ja kohtus oma lavapartneri Helena Merziniga, käitus ta nagu tõeline staar – võttis uhkeid poose ning ruigas ja röhkis tähtsalt.
Mustanahaline emis on kõhu alt valge ja valged on tal ka sokid. Sarmi lisab keset nägu koha leidnud hele laik, mille äge liikumine koos kärsaga andis märku, et väike loom on pisut närvis.
See aga ei seganud ladusat lavalist koostööd inimesest näitlejaga, keda miniseal tuli enda järel üle areeni talutada. «Naomi on Helena Merzini juhtsiga,» ütles tema perenaine Ellen Põder. «Nii nagu pimedal on juhtkoer,» lisas peremees Tõnu Põder.
Tartlastest peremehe ja perenaise andmeil on nende hoolealune Eesti kõige väiksem täiskasvanud siga. Seni korraliku kuldita hakkama saanud nelja-aastane Naomi on kõigest 25-kilone ja hoiab end vormis murudieediga.
Minisea nimi tundub olevat sama kui ühel maailmakuulsal modellil. «Jajah,» märkis Ellen Põder. «Ja kui meie Naomi käib korralikult duši alt läbi ja saab beebiõli peale, siis on ta väga tõelise Naomi sarnane.»
Lisaks seale osalevad lavastuses fauna esindajatest Sõrmuse turismitalu mära Hanna ja ruun Nool ning mesilased, kes lendavad areeni kõrval maakividest hoone seinast ärevalt sisse ja välja.

04.08.2004