Loe

Näitleja vabaneb kassikuulsusest

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Ott Sepp sai lavastamiseks näidendi valimisel vabad käed. Kui talle jäi Vanemuise varamust näppu «Kass, kes kõndis omapead», oli tal kohe selge, kuidas see vaatajate ees lahe välja näeks.

«Kassiteema on väike eneseiroonia,» ütles Ott Sepp. Tunamullu valminud filmis «Röövlirahnu Martin» on ta kass Nitram. «Pärast seda filmi on mulle kassi immits külge jäänud ja ma mõtlesin, et äkki on niimoodi, et ma panen selle lavastusega kassivärgile punkti.»

Blokita koostöö

Aastal 2004 lavakunstikooli lõpetanud näitleja ei ole varem ühtki näidendit lavastanud. «Alguses oli päris suur hirm, aga õnneks on läinud kõik hästi,» rääkis Ott Sepp. «Eks ta on olnud rohkem ikka rühmatöö.»

Lavakunstikooli mullu lõpetanud Markus Luik nimetas hea sõbra lavastajadebüüti toredaks koostööks. «Ei ole sellist blokki, mis on tihti vanemate lavastajatega – et ei julge proovida,» ütles Luik. «Lastelavastuste peale on tal soont küll.»

Kulno Süvalepa dramatiseeringut on Ott Sepp kõvasti kärpinud ja mõndagi juurde kirjutanud. Tulemuseks on umbes tunnine lavastus igas vanuses vaatajatele.

Ürgaegses metsas

Oma lavalistes taotlustes on debütant tuge leidnud nii kolleegidelt vanemuislastelt kui ka muusikaliselt kujundajalt Ivar Põllult. «Ta on teinud fantastiliselt hea muusika,» ütles lavastaja. «See loob just niisugust atmosfääri, mida ma olen tahtnud.»

Vaatajate ees on ürgmets, kus mees ja naine loovad kodu ning võtavad endale loomad sõbraks ja teenijaks. Kass hakkab vastu. Ta ei taha olla teenija, vaid eelistab käia omapäi.

Sadamateatri on ürgmetsaks kujundanud teatri peakunstnik Kristiina Münd, vanemuislane mullusest suvest. Mullu alustas Vanemuises tööd ka Ott Sepp, samuti Laura Peterson, Ragne Pekarev, Martin Kõiv ja Markus Luik ehk kogu «Kassi…» näitetrupp.

Kas teate?
Esietendus laupäeval
• Sadamateatris esietendub 17. märtsil kell 18 Rudyard Kiplingi – Kulno Süvalepa lastenäidend «Kass, kes kõndis omapead».
• Lavastaja Ott Sepp, kunstnik Kristiina Münd, muusikaline kujundaja Ivar Põllu.
• Mängivad Laura Peterson, Ragne Pekarev, Martin Kõiv ja Markus Luik 

16.03.2007