Loe

Muusikalitähed põrgukuumuses

SLÕhtuleht

Eesti lavatähed tuuritavad muusikaliga «Hair» mööda põrgukuumuses vaevlevat Euroopat. «Täna oleme Austrias, homme Saksamaal, siis edasi Luksemburgi ja Itaaliasse,» tutvustab Koit Toome muusikali marsruuti. «Austrias ja Saksamaal on lava ehitatud järvele – jahutust saab lavalt vette hüpates.»
«Mägede vahel oleme,» räägib Koit Toome Austria esinemispaigast. «Sooja on väljas 40 kraadi ja palavus tahab ära tappa. Iga päevaga on muudkui palavam ja palavam. See on täpselt nagu mingi troopikailm.»
«(Üle)eile oli 36 kraadi, täna on tunne, nagu oleks 40,» kinnitab Lauri Liiv Koidu sõnu.
Siiski ei soovi lauljad palavuse taandumist. «Loodan, et jätkub tuuri lõpuni sellist ilma,» ei varja Toome, et soe on talle kontimööda. «Pigem selline ilm, kui et sajaks ja oleks külm. Niisugust päikest ja puhkust pole olnud juba ma ei tea kui kaua.» Ja Liiv märgib kõrvalt, et see muusikalituur ongi rohkem puhkus kui kohustus.

Kuumuse vastu suplusega

«Kohe pärast etendust hüppame kõik lava tagant järve ujuma,» räägib Koit Toome. «See on päris mõnus.»
Jahutav suplus ongi peamine, millega muusikalitähed Austrias kuumuse vastu võitlevad. «Vette suplema ja palju vett sisse kah,» ütleb Lauri Liiv.
Kohvrit aga kergendab niisugune ilm tublisti – riideid ei lähe palavas Euroopas eriti palju tarvis. «Šortsid ja üks T-särk, rohkem pole suurt midagi vaja,» muigab Toome.

Laval nahkpükste ja kasukaga

Kuumus ei ole Eesti muusikalistaaride esinemist kuigi märgatavalt seganud.
«Õnneks me mängime väljas õhtuti, kui läheb juba inimlikumaks. Siis ei sega,» ütleb Toome.
Selles punktis Liiv temaga aga päri pole. «Palavus on väga mõnus, kui sa väljas jalutad. Aga kui teed õhtul etendust, siis mõnus ei ole,» leiab ta. «Minul on näiteks esimeses vaatuses nahkpüksid, kasukas ja saapad. Kui veel tantsida ja hüpata, siis on selline tunne, et pilt hakkab taskusse minema.» Õnneks seda veel juhtunud pole.
Ka hääl on lauljatel leitsakust hoolimata hästi vastu pidanud.
«Kõik on hästi! Ptüi-ptüi-ptüi,» räägib Toome. «Minul on olnud elu aeg rohkem probleeme just talvel. Siis tulevad mul kurguhädad. Et siin mõnusa suveilmaga näidelda, see on ideaalne.»
Kokku sõidavad muusikalitähed ringi kolm nädalat, misjärel tullakse tagasi Eestisse – varsti jõuab Vanemuise lavale muusikal «Chess».

«Hair»
See on 60ndate hittmuusikal. Praegu Euroopas mängitava versiooni on lavastanud Eestiski tuntud Georg Malvius. Muusikalinäitlejad on pärit Saksamaalt, Rootsist, Eestist, Ühendriikidest ja Inglismaalt. Kui talvel esimest korda reisimas käidi, olid koos rahvusvaheliste tähtedega ainult Toome ja Liiv. Nüüd, vabaõhuetendustel, lisandusid neile näiteks Janika Sillama ja Lauri Pihlap.
Muusikali mängitakse ühes kohas neli-viis korda, siis rännatakse edasi järgmisse riiki.

22.07.2006