Loe

Muusikalis “Sugar” nimosas Gerli Padar

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri suures majas jõuab juuni alguses lavale Jule Styne’i kuulus muusikal “Sugar”, kus nimiosalist Sugar’it kehastab laulja Gerli Padar.

Vanemuise balletijuhi Mare Tommingase lavastuses astub Joe’na lavale Andero Ermel Tallinna Linnateatrist, Jerry’na Veikko Täär ja Sweet Sue’na Marika Barabanštšikova. Teistes rollides Tõnu Kattai, Jaan Willem Sibul, Helen Hansberg, Alo Kurvits, Aivar Kallaste jpt. Lavastuses osalevad Vanemuise teatri sümfooniaorkester, ooperikoor ja balletitrupp.

Vanemuise suvelavastuse muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, dekoratsioonikunstnik Jaanus Laagriküll, kostüümikunstnik Ester Kannelmaa ja valguskunstnik Palle Palme Rootsist. Libreto tõlkis ja täiendas Mare Tommingas, laulutekstid tõlkis Kelli Uustani.

Muusikali “Sugar” libreto kirjutas Peter Stone Robert Thoereni jutustuse ning Billy Wilderi ja I.A.L. Diamondi filmi „Some Like It Hot“ järgi. Tegevus toimub nagu parimas seebiooperis – kunagi ei tea, kes on tegelikult kes ja millega lugu lõpeb. Ka kõige esinduslikumas bändis võib tegutseda FBI agent ja hommikune voodikaaslane ei pruugi sugugi olla see, kellega sa magama heitsid. Igal inimesel on unistused ja neil on määratud täituda kõige kummalisemaid teid pidi.

Muusikali “Sugar” esietendus on 5. juunil Vanemuise suures majas ning juunis mängitakse seda lavastust seitsmel õhtul. Piletid on müügil Vanemuise kassades, Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides üle Eesti.

Lavastus valmib Peugeot’ ja Vanemuise teatri koostöös. 

25.02.2008