Loe

Muusikaligala saatis Gerli Padari helikopterilennule

Aigi Viira, SLÕhtuleht

Aigi Viira, SLÕhtuleht

Vaevalt oli Gerli Padar pühapäevaõhtusel Broadway galal Tartus oma etteasted lõpetanud, kui ta helikopterisse astus. Lennumasin võttis suuna Haapsalule, kus Gerlil tuli lavale minna A. Le Coqi tuuri raames.

“See oli muidugi kuid tagasi plaanitud, et Gerli lahkub keset kontserti,” pajatas gala produtsent Paavo Nõgene. “Ta lõpetas Tartu lauluväljakul esinemise kell 20.25 ja täpselt kell 22 oli Haapsalus juba laval.”

“Väga ekstreemne kogemus, aga ka väga vahva kogemus,” kinnitas Gerli, kes pühapäevaõhtul elus esimest korda helikopteriga õhku tõusis. “Auto oli vastas, samade riietega läksin kohe lavale.”

Nõgese sõnul polnud teistegi artistide elu kerge. Näiteks norrakas Stephen Hansen tegi veel laupäeva õhtul Trondheimis tööd, saabus imetabaste ümberistumistega lendudega Eestisse alles pühapäeval ning sai oma lavaproovi praktiliselt vastu Tartu gala algust.

Seltskond, kes pühapäeval Tartus Broadway muusikalide hitte esitas, oli väärikas: Carolin Fortenbacher Saksamaalt, Helen Hobson ja Matt Rawle Suurbritanniast ning Stephen Hansen Norrast. Rääkimata siis omadest: Gerli Padar, Liisi Koikson, Janika Sillamaa ja Vaiko Eplik ning Vanemuise teatri laulvad draamanäitlejad Hannes Kaljujärv ja Aivar Tommingas. Mõistagi läks muusikaliarmastajast eesti publik hitiparaadi peale pöördesse – täiesti ettearvatav tulemus.

Nagu on ettearvatav tulemus seegi, et Tartu lauluväljakule kogunes korralik hulk muusikalisõpru. “Väljakul oli 8422 inimest, ise ootasime kuni 7500,” sõnas Nõgene. “Nii et – rohkem, kui ootasime.” 

21.08.2007