Loe

Muusikal paneb noored lauljad mängima

Tartu Postimees

Täna esietendub Vanemuises muusikal «West Side Story», mille peaosatäitjad on pidanud oma rolli ette valmistades astuma senikogematutele teatrialadele.
Et Koit Toome kehastab Tonyt, tuleb tal mängida suhteliselt pikkades draamastseenides. «Mul on esimest korda elus selline roll, kus on vaja ka näidelda,» ütles ta.
Tunnistanud näitlejana vaatajate ette astumise lavastuses raskeks, nimetas Toome kõige meeldivamaks aga muusika. ««West Side Story» on üks maailma tippteoseid, seda on lust teha,» rääkis laulja.

Valged ja värvilised

Toome kehastatav valge newyorklane Tony armub värvilisse immigranti Mariasse, keda mängib, laulab ja tantsib Hanna-Liina Võsa.
«Maria on vokaalselt natuke keerulisem kui mu eelmised rollid,» märkis lauljanna. «Meeldiv on aga see, et meie lavastuses on ta tehtud palju rõõmsamaks ja elulisemaks kui filmis.»
Janika Sillamaa astub vaatajate ette puertoriikotar Maria venna Bernardo tüdruku Anita osas.
«Mulle meeldib, et Anita on hästi naiselik,» ütles Sillamaa. «Kõige raskem on see, et pean palju tantsima. Kogu see kerge ja kiire liikumine eeldaks ilmselt baleriinikoolitust, mida aga mul ei ole.»
Laulja Lauri Liiv etendab valgete newyorklaste jõugu pealikut Riffi, kes saab surmava noahaava. Tema meelest teevad rolli keeruliseks kaklused ja tantsud, aga ka draamastseenid.
Vanemuise näitleja Riho Kütsar (lavastuses samuti tapetav jõugupealik Bernardo) nimetas tantsimist samuti keeruliseks. «Siin tuleb ennast käbedalt liigutada – osavalt tantsida, mida ma tavaliselt ei ole teinud,» ütles näitleja.
Kütsar on varemgi osalenud muusikalides («Mees La Manchast», «Inetu», «Gypsy»), kuid sellist osa, milles tuleb ühekorraga näidelda, laulda ja tantsida, ei ole tal olnud. «Selles mõttes on raske, aga väga huvitav,» ütles näitleja.
Isegi lavastaja Ain Mäeots tunnistas laulmise, liikumise ja näitlemise ühendamist keeruliseks. Sealjuures andis talle aga töötamine noorte lauljatega turgutava kogemuse.
«Seda, et nad hästi laulavad, teadsin ma varem ka, aga mind üllatas nende valmisolek, nende professionaalsus proovides,» ütles varem muusikalidest ainult «Inetu» lavastanud Mäeots.

New Yorgi Romeo ja Julia

Shakespeare’i «Romeo ja Julia» tänapäevastus «West Side Story», mille tegevustik hargneb New Yorgi lääneosas, esietendub Vanemuises täna.
Piletid on mai lõpuni sama hästi kui välja müüdud. Tänasest alates on võimalik osta sügiseste etenduste pileteid.

18.02.2005