Loe

Muusikakanal Mezzo näitab ETV muusikasaateid

Postimees

Üleeuroopaline muusikakanal Mezzo valis aprillis oma programmi kolm Eesti Televisiooni salvestatud telesaadet, mis tutvustavad Euroopale siinset süvakultuuri.
Muusikakanali eksklusiivprogramm «Euroopa klassika» alustab juba täna õhtul Eesti programmide näitamist.
Väljavalitute hulka kuuluvad Erkki-Sven Tüüri teos «Ardor» (esitajaiks Portugali löökpillivirtuoos Pedro Carneiro ja ERSO Olari Eltsi dirigeerimisel), koreograaf Teet Kase tantsuetendus «Fluxus» (helilooja Erkki-Sven Tüür, tantsib Vanemuise teatri balletitrupp) ja Rootsi-Mihkli kirikus salvestatud koorimuusika programm «Suvised palved», mille kannavad ette Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja dirigent Paul Hillier. Täna on eetris kaks esimest saadet.

Eetrisse pääseb ka Tormis

Eesti Televisiooni muusikaprogrammi juhi Heidi Pruuli kinnitusel tundis Mezzo eestlaste muusikasaadete vastu ise huvi. Seepeale koostas ta oma kolleegidega nimekirja värskematest teletöödest, mille hulgast esindussaated välja valiti. Pruuli sõnul tundis telekanal huvi veel ka Veljo Tormise loomingut tutvustava filmi «Tormise ring» vastu, mille leviõigused kuuluvad Inglise firmale.
«Ega väga laia valikut kohe välja panna polegi võimalik, sest Euroopa telekanalite tehniline standard on väga kõrge,» rääkis Pruuli. Et enamik muusikasaateid tehakse kodupublikule, puuduvad paljudel ka rahvusvahelised koopiad, mis oleks varustatud ingliskeelsete tiitrite ja stsenaariumiga.

Liitumine tekitab huvi

Ta lisas, et eesti muusikale on seesugune väljund esmakordne: laiema auditooriumi jaoks tundmatute väikeriikide omapoolne toodangu pakkumine pole vilja kandnud. «Lisaks on ikka veel eelarvamused, et kui pakkumine tuleb kusagilt ääremaalt, peaks sellega ette vaatama,» kirjeldas Pruuli.
«Kuna Euroopa Liiduga ühinemise eel oleme aga laiema tähelepanu alla sattunud, siis on avastatud, et meilgi on väga arenenud kultuur, ja ma loodan, et Mezzo pakkumine on aluseks uutele avanevatele võimalustele rahvusvahelisel telemaastikul,» lausus ta.

07.04.2004