Loe

Muusika- ja tantsuõppurid mängivad Mozartit

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Kui Wolfgang oli veel väike, palju väiksem, kui tema osas klaveri alt vaatajate ette vupsav seitsmeaastane Karl Aleksander Sirp, oli tema isa Leopold Mozart kuulus helilooja ja viiuldaja.

Nüüd tuleb toonane kuulus austerlane vaatajate ette Vanemuise laulja ja lavastaja ning muusikapedagoogi Taisto Noore kehastuses. Viimane on ühtlasi Elleri-nimelise Tartu muusikakooli õpilaste, Vanemuise tantsu- ja balletikooli õpilaste ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia tudengite esitatava kontsertetenduse «Alati Teie Wolfgang» lavastaja.

Lavastus heidab Leopold Mozarti silmade läbi ülevaatliku pilgu tema maailmakuulsa poja Wolfgangi eluteele ja loomingule. Muusikalis-tantsulisel pilguheidul on kaaslasteks Wolfgangi teosed, alates tema esimestest teostest kuni viimaseni, pooleli jäänud Reekviemini.

Lavastuses on nende mängijatel ja tantsijatel väga erinev lavaline kogemus. Näiteks esimesena lavale vupsava Wolfgangi osatäitja õpib klaverit Elleri kooli noorteosakonnas, etenduse lõpus tuleb aga Wolfgangina vaatajate ette Vanemuise tantsija Aivar Kallaste.

Wolfgangi õe osas mängib etenduse alguses klaverit Greete Jädal, kes õpib muusikat üheksandat aastat, üsna lõpus laulab aga Reekviemis kaasa muusikaakadeemia teise kursuse tudeng Diana Sõrmus.

Kontsertetendust «Alati Teie Wolfgang» saab vaadata Tartus haridus- ja teadusministeeriumi saalis kolmel õhtul – täna, 17. ja 19. novembril kell 18. Kaasa teeb Eller Sümfoniett, mida dirigeerib Lilyan Kaiv. Liikumise seadja ning kujunduse ja valguskujunduse tegijad on samuti profid – Rufina Noor, Liina Pihlak ja Andres Sarv.

15.11.2006