Loe

Miks mängib tänavu «Vihurimäes» Helena Merzini asemel Kersti Heinloo?

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Juulis etendab Vanemuine Alatskivil taas «Vihurimäed». Eelmisel aastal mängis selles lavastuses Marko Matvere kõrval Helena Merzin, tänavu aga Kersti Heinloo. Miks oli tarvis seda vahetust?

Vahetus on tingitud sellest, et Helena Merzin osaleb alates käesoleva aasta algusest filmivõtetel ning seetõttu loobus suvisest rollitäitmisest «Vihurimäes».

Vanemuise mullustes trükistes oli kirjas, et Janek Joost lavastab «Chat­roomi». Esietendus pidi olema 26. märtsil. Miks see lavastus ära jäi?

See lavastus pidi lavale jõudma koostöös Viljandi kultuuriakadeemiaga. Kuna ajakavad ei võimaldanud lavastusprojekti Viljandi plaanidega ühendada, lükkasime selle tulevikku.

Vanemuine hakkab Tallinnas oma etendusi näitama valmivas Solarise keskuses. Miks ei võiks neid etendada siiski teatrimajades, nagu on olnud seni?

Vanemuine jätkab ka tuleval hooajal draamaetenduste andmist Tallinnas Vene Teatris ja Eesti Draamateatris ning ooperi- ja balletietenduste andmist rahvusooperis Estonia.

Vanemuise soov on aga suurendada laste- ja muusikalavastuste andmise osakaalu Tallinnas, milleks sõltumatu teatrisaal Solarises loob head võimalused.

Vanemuine on juba paar aastat püüdnud leida Tallinnas sobivat etendamispaika, kuna ilmselgelt on teiste tegutsevate teatrite saale seoses nende endi põhitegevusega võimalik meil rentida piiratud määral ja mõneti kehvematel nädalapäevadel. 

16.04.2009