Loe

Mikk Mikiveri päev Tallinnas ja Tartus

SLÕhtuleht

SLÕhtuleht

Täna tähistab Eesti teatriavalikkus Tallinnas ja Tartus Mikk Mikiveri 70. sünniaastapäeva, kelle üheks viimaseks suuremaks tööks jäi ooperi “Tosca” lavastamine Vanemuises.

Sel puhul teeb Eesti Televisioon otseülekande Tartus, Vanemuise väikeses majas taasesietenduvast Puccini ooperist “Tosca”, kus peaosades on Pille Lill, Jassi Zahharov jt.

Kell 11 meenutavad kolleegid Tallinna Linnateatri väikeses saalis Mikk Mikiveri “Isade ja poegade” lavastuses, lisaks saab lavastusest ja Mikiveri rollist osa läbi slaidiprogrammi. Vestlust juhib Kalju Orro.

Linnateatri Voldemar Panso saalis on aga võimalik vaadata Teatri-ja Muusikamuuseumi ning Linnateatri ühistöös sündinud näitust “Mikk Mikiver 70”. Näituse koostaja on Iivi Lepik ja kujundaja Katre Rohumaa.

Kell 13 meenutatakse Rahvusooper Estonia Talveaias Mikk Mikiveri ja tema kursust ning räägitakse Mikiverist kui ooperilavastajast. Vestlust juhib Arne Mikk.

Kell 15 on mälestushetk Mikk Mikiveri kalmul Metsakalmistul.

Õhtul aga esietendub Tartus Athena Keskuses Eesti Draamateatri lavastus Lars Noréni “Vaikne muusika”, mis on pühendatud Mikk Mikiverile (lavastaja Priit Pedajas, kunstnik Ervin Õunapuu, mängivad Ain Lutsepp, Guido Kangur, Ülle Kaljuste, Elina Reinold).

Samal päeval avatakse Vanemuise väikeses majas Mikk Mikiveri loodusfotode näitus (koostaja Guido Kangur). Pärast festivali saab seda näha Eesti Draamateatris. 

04.09.2007