Loe

Mihkel Kütson võitis kõrge muusikaauhinna

Inna-Katrin Hein, Postimees

Inna-Katrin Hein, Postimees

Eesti dirigent Mihkel Kütson võitis Berliinis esimest korda välja antud Saksa Dirigendipreemia (Deutsche Dirigentenpreis). Ligi kuus aastat kestnud konkursi finaali jõudsid lisaks Mihkel Kütsonile ka eestlane Hendrik Vestmann ning ameerika päritolu dirigent Evan Christ.

Konkursi finaal toimus publiku ja zürii ees Berliini Filharmoonia suures saalis. Võidu tõi Mihkel Kütsonile Deutsche Symphonie-Orchester Berliniga esitatud Maurice Raveli «Daphnis ja Chloe», Süit nr. 2. Mihkel Kütsoni sõnul oli finalistidel võimalik esitatav pala valida 20 etteantud teose hulgast.

Deutsche Dirigentenpreis on euroopa üks kõrgemalt doteeritud dirigentide autasu, mille väljapanemist toetavad Deutsche Musikrat koos Dirigentenforumiga, Deutsche Symphonie Orkester Berlin ja BHF-Bankstiftung. Autasule võivad kandideerida kuni 35-aastased dirigendid, kes elavad, töötavad või õpivad Saksamaal. Preemia eesmärk on toetada noorte dirigentide loomingulist arengut ning pakkuda neile koostöövõimalust tunnustatud orkestrite ning dirigentidega.

Finaali zürii tööd juhtis Sir Roger Norrington, züriisse kuulusid Prof. Dr. Peter Gülke, Dr. Wolfgang Hagen, Prof. Jorma Panula, Prof. Andreas Richter, Prof Gerd Uecker ja Rolf Becker.

Mihkel Kütson on sündinud 1971. aastal Tallinnas, Ta õppis koorijuhtimist Eesti Muusikaakadeemias ning 1994-1999 dirigeerimist Prof. Klauspeteri juures Hamburgi Muusika- ja Teatrikõrgkoolis. 1999 – 2004 oli Mihkel Kütson Vanemuise teatri muusikajuht, 2002 – 2006 Hannoveri Staatstheateri esimene kapellmeister. Ta on juhatanud külalisdirigendina erinevaid Saksa ja Euroopa orkestreid ning alates hooajast 2007/2008 asub Mihkel Kütson tööle Schleswig-Holsteini Landesteatri peadirigendina (Generalmusikdirektor).

09.10.2006