Loe

Mihkel Kütson juhatab Saksamaal kontserte ja ooperit

Priit Kuusk, ERR uudised

Priit Kuusk, ERR uudised

Schleswig-Holsteini Landestheateri ja Vanemuise Teatri peadirigent Mihkel Kütson on alanud aastal juhatanud Saksamaal rea kontserte, täna on tal aga ooperiesietendus Flensburgis.

Kevadhooaega alustas Mihkel Kütson “Vanemuises” 13. jaanuaril Giacomo Puccini “Madama Butterflyd” dirigeerides. Jaanuari lõpul oli ta kahe kontserdiga külalisena Erfurti Filharmooniaorkestri ees, juhatades norra-saksa-vene kava – Edvard Griegi kaks “Peer Gynti” võluvat orkestrisüiti, Richard Straussi Duett-Concertino klarnetile ja fagotile ning Nikolai Rimski-Korsakovi süit muinasjutuooperist “Kuldkikas”.

Veebruari alguspoolel andis Kütsoni saksa teatri orkester Landessinfonieorchester Schleswig-Holstein neli kontserti oma tavaringil Schleswigis, Husumis, Flensburgis ja Rendsburgis. Kava oli harva kuuldud repertuaarist: austerlase Franz Schrekeri (kes Berliini Kõrgema Muusikakooli direktorina 1932 natsisimi ohvriks langes) “Ööpala” tema populaarseimast ooperist “Kauge heli” (“Der ferne Klang”, 1910) ja Viiulikontsert (1945) Erich Korngoldilt, kes põgenes natside eest USA-sse ja sai seal kuulsaks filmiheliloojaks. Solistiks oli põnevates projektides osalenud noor viiuldaja Carolin Widmann. Kava lõpetas Johannes Brahmsi Klaverikvartett Arnold Schönbergi orkestriseades.

Täna õhtul on Kütsonil Schleswig-Holsteini teatri esietendus Antonín Dvořáki ooperi “Näkineid” (“Rusalka”) uuslavastusest Flensburgi Teatris, mis on teatrimajade ringist, kus pidevalt esinetakse, kõige suurem, omapärasem ja kaunim. Lavastuse on teinud Jan-Richard Kehl, nimiosas laulab Sabina Martin. Järgmised etendused tulevad 2. märtsil samas, 6. märtsil Rendsburgi Teatris ja 20.märtsil Neumünsteri Linnahallis.

18. ja 19. märtsil dirigeerib Kütson jälle teatri sümfooniaorkestrit Heide ja Itzehoe linnades, pannes Arvo Pärdi juubeliaasta puhul kavasse tema “Tabula rasa”, järgneb veel esinemine Beethoveni-Orkestriga Bonnis ning märtsi viimasel päeval on dirigendil taas “Madama Butterfly” etendus “Vanemuises”.

27.02.2010