Loe

‘Memory” välja müüdud

Christel Karits, Äripäev

Christel Karits, Äripäev

Et eestlased on muusikalirahvas, ei vaja muud tõestust, kui teadmine, et piletid kõigile kaheksale “Memory”-kontserdile on välja müüdud.

Novembris müüki jõudnud muusikalikontserdi “Memory” piletid said otsa kümne päevaga. Nagu kahel varasemalgi aastal osteti kõige kiiremini ära Tartu, Pärnu ja Jõhvi kontsertide pääsmed.

“Tallinna publiku stardikiirendus on olnud alati aeglasem – ilmselt sellepärast, et pealinnas on pakkumine väga suur ning inimestel paljude kontsertide ja etenduste vahel raske valida,” ütles kontserdi produtsent, vastne Vanemuise teatri juht Paavo Nõgene. Valdav osa Tallinna “Memory” piletitest müüdi samuti ära novembris, praegu on saadaval vaid üksikud pääsmed.

Tänavuse, arvult kolmanda “Memory”-kontserdi peaesinejaks on säravamaid ja ihaldatumaid noori Broadway artiste Tony Vincent, kes on osalenud paljudel kontsertidel üle maailma ning salvestanud hulganisti Andrew Lloyd Webberi muusikat. 2002. aastal Pekingis salvestatud kontserdi DVD ja CD “Andrew Lloyd Webber Masterpiece” on üks enimmüüdud Webberi kontsertplaate.

“Tony Vincenti mastaapi näitab kas või see, et ta laulis muusikali “We Will Rock You” esietendusel nii Las Vegases kui ka West Endis,” avab Paavo Nõgene. Eesti kontsertidel esitab Tony Vincent numbreid Andrew Lloyd Webberi muusikalidest . Teda kuuleb duetti laulmas Koit Toome ja Janika Sillamaaga.

Kontsert toimub kahes osas. Solistidena astuvad üles veel Siiri Sisask, Gerli Padar, Hannes Kaljujärv ja Lauri Liiv. Saadavad Vanemuise Sümfooniaorkester ja ooperikoor Tarmo Leinatamme dirigeerimisel. Konferansjee on Mart Sander. Kõlavad hitid muusikalidest “We Will Rock You”, “The Phantom of The Opera”, “Chess”, “Viiuldaja katusel”, “Minu veetlev leedi”, “Evita”, “Aida”, “Jesus Christ Superstar”, “West Side Story” ja “Cats”.

19.01.2007