Loe

Melendez jõudis Ungaris balletikonkursil finaali

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri balletiartist Steven Melendez jõudis 4.-10. märtsini Ungaris Budapestis toimuval Rudolf Nurejevi nimelisel rahvusvahelisel balletikonkursil finaali ning tantsib täna õhtul Budapesti ooperimajas korraldatud auhinnagalal.

Tänaõhtusel galal kuulutatakse välja 10 000 dollari suuruse grand prix võitja ning samuti kolme peauhinna ja paljude eriauhindade laureaadid. Balletikonkursi rahvusvahelise žürii eesotsas on legendaarne vene baleriin Maia Plisetskaja.

Steven Melendez esitab galal koos oma partneri Saori Nagataga dueti Vassili Medvedjevi balletilavastusest “Onegin”, mis jõudis Vanemuise teatris lavale mullu novembris.

Lisaks ameeriklasele Steven Melendezile osalesid Nurejevi-nimelisel balletikonkursil Vanemuisest ka jaapanlanna Saori Nagata ja Belgiast pärit Willem Houck. Tantsijaid juhendasid pedagoog-repetiitorid Rufina Noor ja Fabrice Gibert (Prantsusmaalt).

20. sajandi ühele kuulsamale vene balletitantsijale ja balletmeistrile Rudolf Nurejevile (1938-1993) pühendatud konkurss toimub Budapestis viiendat korda. Kolme vanemuislasest balletiartisti osalemist konkursil toetasid Eesti Kultuurkapital, Vanemuise Fond ja Vanemuise teater. 

10.03.2008