Loe

Meie tipptantsijatel praegu kiire aeg

Postimees

Eile pärastlõunal Amsterdami lennukilt maha astunud Age Oks ja Toomas Edur kiirustasid Tartusse, et osa võtta õhtusest «Pulmareisi» proovist. «Viimased kuud on olnud väga tihedad,» tunnistas Age Oks.
Alles teisipäeval gastroleeris Eesti tantsupaar Hollandi Rahvusballeti «Tuhkatriinus», mille autor on sir Frederick Ashton. Staartantsijad – reklaamib sealne ballett Oksa-Edurit.
Amsterdami naasevad eesti tantsijad kohe pärast kaht «Pulmareisi» etendust, 28. ja 30. oktoobril astutakse «Tuhkatriinus» üles teist ja kolmandatki korda.
Siis tullakse korraks tagasi Tartusse, et seejärel sõita Saksamaale Ludwigsburgi, kus kolmel õhtul järjest, 12., 13. ja 14. novembril esitatakse balletigalal Wayne McGregori duetti «2 Human» – oma viimase aja edukamat numbrit, mille eest pälviti veebruaris ka mainekas Laurence Olivier’ auhind.
Detsembris-jaanuaris ootab Oksa-Edurit taas Inglise Rahvuslik Ballett, millega eestlasi seob jätkuvalt külalissolisti leping. Londonis tuleb välja Christopher Hampsoni «Pähklipureja», Eesti paar on andnud nõusoleku kaasa teha vähemalt seitsmes etenduses.
Seda, mida toob järgmine aasta, ei tahtnud Age Oks ära sõnuda. «Võtame praegu päev korraga.» Küll andis ta lootust, et kevadsuvel tuleb Londonis välja Eesti paari autoriõhtu. (PM)

21.10.2004