Loe

Marika Barabanštšikova: soovin uuelt aastalt ilu

Eger Ninn, www.elu24.ee

Eger Ninn, www.elu24.ee

Vanemuise teatri näitleja Marika Barabanštšikova valiti sel aastal teatri parimaks draamanäitlejaks ning kolleegide poolt valiti ta aasta parimaks naiskõrvalosatäitjaks.

Parima draamanäitleja auhind tuli näitlejannale suure üllatusena. «Ma olin nõutu, jahmunud ja samas tänulik,» kirjeldas Marika oma tundeid raadio Elmar hommikuprogrammis.

Ka kolleegide auhinda peab ta tähtsaks: «Aga kuna kolleegide oma ma olen juba saanud, siis mingi uus auhind on üllatavam või erutavam.»

Lõppevat aastat Vanemuise teatris iseloomustab Barabanštšikova töisena. «Ma olen hästi palju teatris olnud. Kuus on hästi palju etendusi mängida ja on olnud hästi palju uusi huvitavaid lavastajaid, nii Moskvast kui Tallinnast,» rääkis ta intervjuus.

Lisaks oli Marikal tema sõnul sel aastal väga palju suuri õppetunde. «Aga sellepärast ta jääbki meelde, et oli hästi õpetlik aasta. Need õppetunnid olid nii eraelus kui ka teatris, aga need on endale hästi tähtsad ja suured,» meenutas Barabanštšikova.

Uueks ja huvitavaks väljakutseks uuel aastal peab Marika muusikali «Sugar». «Ma ei ole ammu muusikalis kaasa teinud,» rääkis ta. «Sugar» peaks Vanemuises etenduma juba mais. «Ma kehastan seal naisorkestranti,» tutvustas Marika.

Oma unistusterolliks peab Barabanštšikova Anna Kareninat. «Ma arvan, et see on ka mingil määral stamp. Aga ma vaatasin eile õhtul vana filmi, kus Kareninat kehastab Greta Garbo ja siis ma sain aru, et las see unistus jääb sinna,» naeris ta.

Järgmiselt aastalt soovib Marika ilu. «Näiteks eile sõitsin ma pimedas maanteel ja üks asotsiaalne mees läks minust mööda, ta nägi minu autot ja lihtsalt tõstis tervituseks kübara. Ja see oli minu meelest nii ilus,» kirjeldas Marika oma viimast kokkupuudet iluga. 

28.12.2007