Loe

Marian Heinat auhinna toonud rollidest: mõlema puhul on erinevad väljakutsed

Reet Weidebaum, kultuur.err.ee

Teisipäeval naispeaosa auhinna saanud Vanemuise teatri näitleja Marian Heinat rääkis, et võidu toonud kaks rolli on erinevad ning mõlema puhul on ka väljakutsed erinevad.

Heinat pälviti parima naispeaosa auhinnaga Bessi rolli eest lavastuses “Laineid murdes” ja Kristi rolli eest lavastuses “Beatrice”.

Heinat selgitas “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus, et lavastuses “Beatrice” on huvitav tegeleda tulevikku puudutavate küsimustega.

“Kuna Siret Campbelli kirjutatud näidend /…/ räägib tulevikust ja küsimustest, millega me veel ei pea tegelema, aga võib-olla varsti peame, siis üritada endas leida vastuseid sellistele küsimustele nagu mis saab pärast surma ja kui mul oleks võimalik tuua oma armastatu tagasi, siis kas ma teeksin seda – jah, on huvitav tegeleda laval nende küsimustega,” rääkis ta.

Bessi rolli puhul on Heinati sõnul väljakutse see, kuidas igal etendusel leida endas üles tingimusteta usk.

“Teda on saanud kauem ka proovida teha, aga tema puhul ilma küsimusteta usk ja usk armastusse – igal etendusel proovida seda endas üles leida või teha ennast nii avali, et sellesse uskuda, on väljakutse,” selgitas ta.

Vanemuise teatris tunneb Heinat ennast väga hästi.

“Ka meil, näitlejatel tekivad stereotüübid majade kohta. Mulle tundub, et teda võib nimetada kombinaatteatriks, ta on väga suur kompleks, aga kui seal ei oleks ühtegi inimest, tuled oleksid kustus, siis seal ei sünniks midagi. Ikkagi inimesed Vanemuises on suurepärased ja selles trupis ma tõesti tunnen ennast väga hästi, sest iga päev on ääretult huvitav vaadata, kuidas mängitakse,” rääkis Heinat.

(kultuur.err.ee, 27.03.2018)

28.03.2018