Loe

Malviuse järjekordne lavaprojekt

Eesti Päevaleht

Georg Malvius toob Vanemuises lavale ABBA-meeste kuulsa muusikali “Chess”, mida esmakordselt etendati 1986. aastal Londoni Prince Edward Theatre’is.
Muusikal “Chess” räägib malemängust, kuid sellisest, mis käib ümber armastuse. Muusikali sündmustik areneb male maailmameistrivõistluste tiitlimatšil. ABBA endiste meessolistide Benny Anderssoni ja Björn Ulvaeuse ning sõnade autori ja libretisti Tim Rice’i kirjutatud muusikali maletajatest saavad etturid poliitiliste mängude areenil.
Muusikali tuntumad hittmeloodiad on “I Know Him So Well” ja “One Night in Bangkok”.
“Chessi” kunstnik on Malviuse kauaaegne koostööpartner Ellen Cairns Suurbritanniast. Koreograaf on Jüri Nael, muusikaline juht ja dirigent Tarmo Leinatamm ning valguskunstnik Palle Palmé Rootsist. Kaasa teevad Vanemuise teatri sümfooniaorkester, solistid, ooperikoor, balletitrupp ja rokkbänd. Kokku annab muusikal tööd enam kui 300 inimesele.
“Peaosalistest veel kõnelda ei saa, sest läbirääkimised on alles pooleli,” sõnas teatri peaprodutsent Paavo Nõgene. Proovid Vanemuises hakkavad aprillist, esietendus jõuab lavale 2. juunil.
Lavastuse piletid hinnaga 100–245 krooni on juba müügil piletimüügikohtades üle Eesti.

30.11.2005