Loe

Malvius Jeesuse rolli eestlasele ei usalda

SLÕhtuleht

Ettelaulmisel valiti Vanemuise muusikali «Jesus Christ Superstar» peaosatäitja kandidaatideks norralane ja kolm rootslast.
Muusikali produtsent Paavo Nõgene tunnistab, et kõik väljavalitud on muusikali lavastaja Georg Malviuse õpilased. «Kuigi kuulasime peaosatäitja otsingul üle ka mitu Eesti artisti, on Jeesuse osa vokaalses mõttes niivõrd raske, et ükski kohalik laulja poleks sellega kvaliteetselt hakkama saanud,» väidab Nõgene. Lisades, et võib-olla antakse ka Pilatuse roll rootslasele.
Küsitletu lisab, et Norra kandidaat on muusikalis Jeesust kehastanud nii Rootsis kui ka Norras.
Malviuse lavastatavas vabaõhumuusikalis kehastab Juudast Vaiko Eplik ja Maria Magdaleenat Liisi Koikson. Kuningas Herodese rolli tahab lavastaja aga Vanemuise näitlejat Aivar Tommingat.
Eilsel ettelaulmisel kuulati ära ka mitu Vanemuise draamanäitlejat, ooperisolisti ja koorilauljat, kes kandideerivad muusikali väiksematesse osadesse ning nii mõnigi leidis seal juba koha. Mõne kõrvalosa täitmiseks tehakse varsti ettepanek ka hulgale siinsetele pop- ja rokklauljatele.
Nõgene nimetab lavastuse eelarveks 3,5 miljonit krooni. «Ühele etendusele ootame kuni 3000 inimest.»
«Jesus Christ Superstar» esietendub Vanemuise teatri suure maja kõrvale rajataval suvelaval esimest korda 11. juunil ning seda mängitakse kaheksa korda.

02.02.2004