Loe

Maarja Johanna Mägi: igatsen vabu päevi, et minna kas maale või metsa

Verni Leivak, Naisteleht

„Muutun närviliseks, kui olen pidevalt inimestega koos,“ tunnistab „Apteeker Melchiori“ triloogia naispeaosaline Maarja Johanna Mägi, et on pigem erakliku loomuga. Just seepärast tunneb ta end suurepäraselt hoopis üksinda metsas.

Sel nädalal kinodesse jõudva Melchiori-triloogia kolmanda osa „Timuka tütar“ esilinastuse eel on Vanemuise teatri üks hõivatumaid draamanäitlejaid Maarja Johanna (26) taas Tallinnas käimas. Lisaks pidulikule esilinastusele on reedesel Eesti filmi- ja teleauhindade (EFTA) galal „Apteeker Melchior“ nomineeritud päris mitmes järgus, näitlejanna ise kategoorias „Parim naisnäitleja filmis“.

„Sellel on mulle suur tähendus. Isegi suurem, kui ma arvasin,“ sõnab kõigis kolmes filmis naispeategelast Keterlyni kehastav Maarja. „Võttega kaasnes ju suur soorituspinge. Filmile tehti palju reklaami ja tiimis olid kõik professionaalid, oma ala kogenud tegijad, aga mina olin esimest korda võtteplatsil. Kartsin teisi alt vedada. Nominatsioon tähendab, et järelikult ei olegi hullusti läinud, kellelegi on mu töö korda läinud.“ /—/

Loe edasi veebist.

(Õhtuleht, 12.04.2023)

12.04.2023