Loe

«Ma olen Eestisse armunud.»

SLÕhtuleht

Peetruse roll rokkmuusikalis «Jesus Christ Superstar» on Rommel Singsonit vaimustanud – pärast reedel antud jaa-sõna on artisti emotsioonid laes nagu lotovõitjal. Põhjused, miks filipiinlane pärast mullust Eesti kogemust taas ja taas tagasi kipub, on armastuses kinni.
«Ma olen Eestisse armunud,» õhkab Rommel. See on üdini siiras fraas. Ning nii hingeliselt nagu Rommel, ei suuda täna enam ükski eestlane pajatada laulvast revolutsioonist. Mees, kes laulab, jumaldab maad, mis laulab. Samal moel jumaldab laulev mees naist, kes laulab – Nele-Liis Vaiksood. Kas ongi rohkem põhjusi vaja, et filipiini muusikaliartist, kes Berliinis proove teha rügab, Eesti lavale kutsumisest vaimustuks? Kindlasti on, sest emotsio-naalsetele puhangutele lisanduvad ka professionaalsed kaalumised: lõplik jaa-sõna Peetruse rollile istub kinni lavastajas. «Tahan väga Georg Malviusega jälle koostööd teha,» kiidab Rommel. Mullu, kui «Miss Saigoni» Eesti lavastus Saksamaale ja Luksemburgi tuurile kihutas, mängis Rommel ses loos vietnamlast Thuyd. Talle meeldib Malviuse lavastusstiil ning ta on valmis seda taas kogema. Talle meeldib ka kahe sööri, Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice’i noorpõlvemuusikal «Jesus Christ Superstar».
«Esimest korda puutusin selle muusikaliga kokku, kui olin kuue- või seitsmeaastane – vist video kaudu,» pajatab Rommel. Aastaid hiljem vaatas ta «Jesus Christ Superstari» lavastuse ära ka teatrilaval. «Mitte Brodwayl, vaid Londoni West Endis,» ütleb ta. «Armastan seda muusikat, sest see on rokk. Tegelikult armastan ma üleüldse muusikat.»

Jeesus tuleb Norrast, Pontius Pilatus Rootsist

Rommelile Peetruse rolli pakkumine oli lavastaja Malviuse idee. «Rommeli pluss on muusikalinäitleja kogemus ja tema hääl, mis selleks rolliks sobiv,» sõnab Vanemuise peaprodutsent Paavo Nõgene. «Peale selle, et tegu on väga professionaalse lauljaga, teadsime ka, et Rommelile meeldib Eestis ja tal on isiklik huvi siia tulla.»
Lavastusmeeskonna mõttevahetuse, mis lõpuks Rommeli nime Peetruse rolli tagusesse lünka kinnitas, võiks pealkirjastada lihtsa lausega: meil on vaja head Peetrust. Tegelikult ei hakatud Eestist Peetrust otsimagi, ehkki produtsent ei välista, et see laulja võinuks tulla ka Eestist, kuid filipiinlase puhul sai määravaks mitu kunstilist ja emotsionaalset argumenti. «Kui võtta väga hea laulja, kellega lavastaja pole varem koostööd teinud, kulub aega ja energiat omavahelisele tutvumisele, nüüd seda probleemi pole,» selgitab peaprodutsent.
Et peale Rommeli löövad Vanemuise rokkmuusikalis kaasa norrakas Stephan Hansen Jeesusena ja rootslane Alexander Lycke Pontius Pilatusena, kisub siinne «Jesus Christ Superstar» ebaharilikult rahvusvaheliseks. «Eestis on kindel hulk artiste, kes muusikalist muusikali käivad ja paratamatult siinse muusikalipildi pisut üheülbaliseks muudavad,» põhjendab Nõgene panustamist välismaalastele. «Meie soov on rikastada seda inimhulka, kelle vahel täna Eestis artiste valitakse. Siiani pole Eestis etendunud muusikalide näitlejate seas välismaalasi olnud, meil on neid lausa kolm.» Peaprodutsendi hinnangul on see samm edasi Eesti muusikalimaailmas ning annab ka teatrihuvilistele võimaluse kogeda uudsust. Kas või ses mõttes, et Vanemuist väisav kolmik koosneb muusikaliproffidest.

Alustab proove vaid kuu enne esietendust

Rommel saabub Tartusse proove tegema kõigest kuu aega enne esietendust, mai alguses – hõivatud muusikali-artisti asi. Selles, et Rommel trupiga nii hilja liitub, ei näe lavastusmeeskond probleemi. «Tema roll pole nii suur – Rommel osaleb kolmes laulus -, siis ei vaja ta pikka ja põhjalikku prooviaega,» põhjendab Nõgene. «Et Malvius on temaga varem töötanud, siis ei kahtlegi me, et kõik jõuab õigeks ajaks valmis.» Rommel ei tee vahet, kas laulda esirolli või mõnd väiksemat osa: pühendumus saab igal juhul olema jäägitu.
«Minu jaoks pole ükski roll lihtsalt suvaline töö, ka kõige väiksem roll mitte,» räägib ta. «Ning väikseid rolle pole minu meelest olemaski – näitlejale on iga osa alati suur.»

23.02.2004