Loe

Lotte ja Bruno harivad lapsi

Mari Hiiemäe, Äripäev

Mari Hiiemäe, Äripäev

 

Vanemuise uus lasteetendus “Lotte ja Bruno muusikatund” on mõeldud meelelahutusena, milles on tugev muusikapedagoogiline iva. Lapsed saavad aimu erinevatest pillidest ja sellest, kuidas üldse muusikat tehakse.
Etenduse lavastaja Ain Mäeotsa sõnul on tegemist senistest Lotte-lugudest täiesti eraldiseisva tükiga ning seda ei seo ka Vanemuise repertuaaris oleva “Detektiiv Lottega” muu kui kaks peategelast.

“See on kirjutatud mõttega pakkuda lastele muusikateatrit kui sellist. Näidata neile suurt sümfooniaorkestrit ning harida neid muusikavaldkonnas. Otsisime tükk aega vormi, kuidas seda teha ning siis tuli lahendus, et miks mitte seda harimistööd teha laste lemmiktegelaste kaudu,” rääkis Mäeots.

Plaan tuua lavale lapspublikut hariv etendus oli Mäeotsa sõnul tema meeltes mõlkumas juba ammu enne “Detektiiv Lotte” lavalejõudmist mullu novembris. Vanemuise teater on lastele suunatud haridusprogrammi raames pakkunud seni näiteks ooperitunde, kuid seda mitte etenduse- vaid loenguvormis.

Lavalejõudva “Lotte ja Bruno muusikatunni” puhul on Mäeotsal hea meel, et loodud on lavastus, mille hariv alge on suur, kuid vorm märksa lastesõbralikum kui loengutel. “Üsna suure tõenäosusega see lastele ka meeldib. Juba esimese lugemise mulje sellest oli ääretult hea,” rõõmustas Mäeots.

Esikohal “Lotte ja Bruno muusikatunnis” on muusika. Etendus selgitab lastepärases ja lihtsas võtmes, mida kujutab endast orkester, kuidas pillid häält teevad, mida teeb dirigent, kuidas orkester kokku kõlab, millist muusikat üldse esitatakse jne. See kõik toimub tegelaste suhtluses dirigendi ja muusikutega.

Lotte ja Bruno tahavad saada muusikuteks ning etenduse käigus püüavadki nad muusikamaailma tõed kõigepealt iseendale selgeks teha. Nad mängivad pilli, laulavad, tantsivad, küsivad ja saavad vastuseid ning proovivad ka ise dirigeerimist. Mäeotsa sõnul on etenduse sihtgrupp üsna lai. See sobib alates nendest, kes alles käima on õppinud, kuni keskmise koolieani välja. Samuti on teretulnud ka täiskasvanud, kes tahavad muusikateatrist rohkem teada.

 

teater
“Lotte ja Bruno muusikatund”
Teksti autor: Janno Põldma
Lavastaja: Ain Mäeots
Muusikajuht ja dirigent: Tarmo Leinatamm
Kunstnik: Heiki Ernits
Osades: Gerly Padar, Robert Annus
Esietendus 5. septembril 2009 Vanemuise väikeses majas
Piletid: 95/105 kr
www.vanemuine.ee
 

28.08.2009