Loe

Lotte ja Bruno hakkavad Vanemuises muusikat õppima

Karilin Engelbrecht, Postimees

Karilin Engelbrecht, Postimees

 

Homme esietendub Vanemuises «Lotte ja Bruno muusikatund», kus laste lemmikud koeratüdruk Lotte (Gerli Padar) ja kass Bruno (Robert Annus) õpivad pilli mängima, dirigeerima ja laulma.

Etenduse lavastaja Ain Mäeotsa sõnul ei saa eelmisel aastal esietendunud «Detektiiv Lottet» ja «Lotte ja Bruno muusikatundi» omavahel võrrelda, sest viimase puhul on tegemist parimas mõttes hariva muusikatunniga, millel on väiksed lavastuslikud elemendid.

«Laval on orkester ja dirigent Tarmo Leinatamm ning siis tulevad Lotte ja Bruno, kes hakkavad igasuguseid küsimusi esitama,» selgitas ta. «Neid huvitab, kuidas käib dirigeerimine, mis häält mingid pillid teevad ja mida üldse muusikateatris mängitakse.»

Vastuse neile küsimustele annavad Leinatamm ja Vanemuise sümfooniaorkester. «Pillimehed näitavad ette igasuguseid muusikalisi nippe, mida peategelased proovivad siis järele teha,» rääkis Mäeots ning rõhutas, et tegemist ei ole muusikaliga, vaid lavastusliku muusikatunniga. «Asja eesmärk on see, et lapsed ja noored saaksid piiluda muusikateatri lavatagusesse,» märkis Mäeots.

Seda, kui vanadele lastele etendus mõeldud on, lavastaja kinnitusel kindlaks määratud ei ole. «Eks iga lapsevanem ise teab,» ütles ta. «Mõni laps on selline, et on juba pooleteise-kahe aasta vanuselt väga krapsakas ja muusikast huvituv, aga mõni peab veidi vanem olema.»

Samas märkis lavastaja, et ka täiskasvanud võivad julgelt Lotte ja Bruno seiklustele kaasa elama tulla. «Nende inimeste jaoks, kes pole ise kunagi muusikateatriga kokku puutunud, on see kindlasti huvitav,» ütles ta.

Etenduses saab kuulda näiteks selliste kuulsate heliloojate nagu Johann Straussi ja Mozarti muusikat. «Ühesõnaga väga tuntud ooperi- ja kontserdihitte,» kinnitas Mäeots.

«Detektiiv Lotte» aga etendub edasi kindlasti veel paar aastat.

04.09.2009