Loe

Lotte inspireeris üheksat heliloojat

Postimees

Postimees

Vanemuise teatris 2008. aasta novembris esietenduva koguperemuusikali «Detektiiv Lotte» helilooja leidmiseks korraldatud konkursile laekusid võist­lustööd üheksalt eesti heliloojalt.

«Eestis esimest korda korraldatud avalik kon­kurss koguperemuusikalile helilooja leidmiseks õigustas ennast igati. Mul on väga hea meel, et heliloojad nii agaralt osalesid ning meil on nüüd plaatidel 18 fantastilist heliteost,» oli Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene rahul.

Konkursil osaleda soovinud heliloojatel tuli kirjutada eesti laste heast sõbrast Lottest jutustava muusikali avamäng ja muusika laulule «Detektiivi laul».

Valiku teeb 23-liikmeline žürii, millesse kuuluvad 18 inimest Vanemuisest ja viis eksperti väljastpoolt teatrit. Žürii moodustab võistlustöödest oma pingerea, teadmata, kes on ühe või teise heliteose autor.

«Olles praegu veel ainus inimene, kes on kuulnud kõiki konkursile saadetud töid, julgen kinnitada – nende seas on õige mitu väga head heliteost,» rääkis Nõgene.

Žürii otsusele tuginedes teeb Vanemuise loomenõukogu hiljemalt 15. augustiks oma valiku ning 1. septembriks sõlmib teater konkursi võitnud heliloojaga lepingu täispika koguperemuusikali kirjutamiseks.

28. novembril 2008 Vanemuise suures majas esietenduv muusikal «Detektiiv Lotte» koosneb 15 laulust, avamängust, vahemängudest ja finaalist. Libreto kirjutavad Janno Põldma ja Heiki Ernits, laulusõnad Leelo Tungal. 

20.06.2007