Loe

Liisi Koikson laulab muusikali ja helletusi

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Liisi Koiksoni õhtud on praegu tihedasti tööd täis, sest ta osaleb nii Vanemuise muusikalikontsertides kui ka pärimus- ja džässmuusikute esinemistes.

Vanemuise kontserdimajas pühapäeval esimest korda kõlanud muusikalikontsert «Memory» on jõudnud juba ka Jõhvi kontserdimaja lavale. Nädalavahetusel ootab ees Pärnu kontserdimaja ning 21. ja 22. jaanuaril Estonia kontserdisaal.

Neljandal ja tõenäoliselt viimasel sellenimelisel muusikalikontserdil on Liisi Koiksonil eriline osa, sest tema hiiglaslik portree on seatud vaatama pungil täis saali ja seesama pilt kaunistab ka kavalehe esikaant.

Muusikalimeloodiatest vabadel õhtutel laulab ta ansamblis Helletajad, mis täna astub kuulajate ette Endla Jazziklubis Pärnus ja homme õhtul tuleb Genialistide Klubisse Tartus.

Helletused on ansambel, mis püüab läheneda regilaulule veidi teistmoodi, erinevate stiilide kaudu ja minimalistliku mõtlemisega, mille hulka kuuluvad läbipaistev helikeel ja pulseeriv rütm.

Ansamblis teeb kaasa mitmetest teistest ansamblitest teada pärimusmuusik Cätlin Jaago ning tuntud džässmuusikuid. Helletuste eesotsas on seadete autor ja kitarrist Paul Daniel. Kontserdil esitlevad Helletajad ühtlasi oma mullu märtsis lindistatud plaati. 

18.01.2008