Loe

Lavastatakse muusikal “Ämbliknaise suudlus”

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teater omandas Tony auhindadega pärjatud muusikali „Ämbliknaise suudlus” (Kiss of the Spider Woman) esitamisõiguse, esietendus toimub tuleva aasta oktoobris Tartus.

Muusikali „Ämbliknaise suudlus” muusika on kirjutanud John Kander, sõnade autor on Fred Ebb ja libretist Terrence McNally. Muusikal põhineb Manuel Puigi samanimelisel romaanil, millest autor kirjutas 1983. aastal ka näidendiversiooni. Eesti publikule on see lavateos tuttav 1994. aastal Eesti Draamateatris esietendunud draamalavastuse põhjal, milles mängisid peaosi Jüri Krjukov ja Ain Lutsepp.

Muusikali „Ämbliknaise suudlus” on suure menuga mängitud nii Londoni West Endis kui ka New Yorgis Broadway’l. 1993. aastal pälvis see Tony auhinna parima muusikali kategoorias ning mitmeid teisi Tony auhindu. 1985 väntas argentiina-brasiilia režissöör Hector Babenco ka samanimelise mängufilmi.

Helilooja John Kanderi ja laulusõnade autori Fred Ebbi koostööna on valminud mitmed maailmakuulsaid muusikale – „Kabaree”, „Zorbas”, „Chicago” jt.

„Ämbliknaise suudluse” lavastab Vanemuises Roman Hovenbitzer Saksamaalt. Esietendus on teatri suures majas 31. oktoobril 2009. 

02.12.2008