Loe

Lavastaja Georg Malvius alustas Vanemuise teatris muusikali “Evita” proove

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

 

Rootsi lavastaja Georg Malvius alustas täna Vanemuises proove Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice’i muusikaliga „Evita“, mille esietendus toimub 27. novembril Tallinnas Solarise Keskusesse rajatavas Nokia Kontserdimajas.

„Evita“ on Georg Malviuse 16 lavastus Eestis ja ühtlasi täitub tänavu 20 aastat tema esimesest siinsest lavastusest, milleks oli 1989 esietendunud muusikal „Viiuldaja katusel“. „Tunnen end poolenisti juba eestlasena,“ naljatles Malvius.

Eva Peroni ehk Evitat kehastab Maarja-Liis Ilus, teistes peaosades astuvad lavale Marko Matvere, Aivar Tommingas, Vaiko Eplik ja Anna Põldvee. Muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, kunstnik Ellen Cairns Šotimaalt, valguskunstnik Palle Palme Rootsist ja koreograaf Igor Barberic Horvaatiast. „Evitas“ on kaastegevad Vanemuise teatri ooperikoor, sümfooniaorkester, bänd ja balletirühm.

Maarja-Liis Ilusa sõnul on Eva Peroni roll talle väga tõsine väljakutse. „Kindlasti on see siiani üks kandvamaid ja vastutusrikkamaid muusikalirolle minu elus,“ kinnitas ta. „Olen õnnelik, et mulle on antud selline võimalus. Tundes varasemast selle lavastusega seotud meeskonda, olen kindel, et sellest tuleb võimas ettevõtmine.“

Muusikali sisuks on Argentiina presidendi Juan Peroni naise Eva Peroni elu, jutustatuna teise tuntud ajaloolise tegelase Che Guevara poolt. Nii Evita kui Che sümboliseerivad popkultuuris teatud naiivseid uskumusi: usku paremasse maailma; elu, mis ohverdatakse vaeste-alandatute eest. Tegelikult pole teada, kas Che Guevara ja Evita Peron üldse kunagi kohtusid.

„Evita“ anti 1976. aastal esmalt välja muusikaalbumina. Plaadi edu viis lavastusteni Londoni West Endis 1978 ja Broadwayl aasta hiljem. 1996 valmis filmiversioon, mille staarideks olid Madonna Evita ja Antonio Banderas Che Guevara osas.

Novembrikuus esietenduv „Evita“ ei ole sama lavastus, mida Vanemuine mängis seitse aastat tagasi Tartu Raekoja platsil, vaid Georg Malviuse uus versioon sellest imekaunist muusikalist. Seda lavastust tehes tugineb Malvius „Evital“, mille ta tõi eelmisel aastal lavale Soomes Turu Rootsi Teatris ning mis pälvis Soome ja Rootsi ajakirjanduses palju kiidusõnu.

„Evita“ esietendus toimub 27. novembril Tallinnas Solarise Keskusesse rajatavas Nokia Kontserdimajas. Muusikali hakatakse mängima vaheldumisi nii Solarise Keskuses kui ka alates tuleva aasta 23. jaanuarist Tartus Vanemuise teatri suures majas.

Vanemuise „Evitat“ esitatakse eesti keeles, ingliskeelsete ja soomekeelsete subtiitritega.

06.10.2009