Loe

Laupäeval esietendub lastelavastus „Kosmonaut Lotte“!

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Sellel laupäeval, 5. mail kl 19 esietendub Vanemuise suures majas uus lastemuusikal „Kosmonaut Lotte“.

„Kosmonaut Lotte“ autorid on Janno Põldma, Heiki Ernits ja Priit Pajusaar, laulusõnad on kirjutanud Leelo Tungal, lavastab Ain Mäeots, muusikaline juht ja dirigent on Tarmo Leinatamm ning dirigent Lauri Sirp. Kunstnikutöö on teinud üheskoos Iir Hermeliin ja Rosita Raud, koreograaf on Janek Savolainen ning valguskunstnik Palle Palmé Rootsist.

Lottena astuvad lavale kas Gerli Padar või Luisa Värk. Teistes osades mängivad Aivar Tommingas või Juss Haasma, Robert Annus või Simo Breede, Jaan Willem Sibul või Märt Jakobson, Tõnu Kilgas või Jüri Lumiste, Pirjo Püvi või Maria Kallaste, Veikko Täär või Tanel Jonas, Janari Jorro või Risto Orav, Krista Kotselainen jt.

Lavastuses teevad kaasa lapsed, Vanemuise ooperikoori vokaalansambel, Vanemuise Sümfooniaorkester ja bänd.

Lotte ärkab hommikul oma kodus ning õhtuks on ta jõudnud juba Kuu peal ära käia! Tegusa Lotte jaoks on see tavaline tore seiklus ning nagu ikka, on tal päeva lõpuks jälle mõni uus sõber ja hulk uusi teadmisi. Kuu peal käib ära ka jänes Adalbert…

„Mis puutub võrdlusesse animafilmiga „Lotte ja kuukivi saladus“, siis need on ikkagi kaks täiesti erinevat lugu. Meie loos on Adalberdil väga tähtis roll,“ ütles lavastaja Ain Mäeots. „Nagu lastele mõeldud teatris ikka, juhtub selles loos palju põnevat, aga mulle on oluline, et lapsel tekkiksid lavastust vaadates küsimused, mille üle ka veel järgmisel päeval on põhjust juurelda,“ lisas ta.

Valmis on saanud ka „Kosmonaut Lotte“ CD-plaat lavastuse muusikaga. Plaati saab osta Vanemuise teatrist ja kõikjalt üle Eesti. 
 

30.04.2012