Loe

Laupäeval, 12. aprillil kell 19 esietendub Sadamateatris Atapaski legendil põhinev lugu „Kaks vana naist“

VANEMUISE VÄLKSÕNUM

 

Indiaani rahvusest kirjaniku Velma Wallise loo „Kaks vana naist“ on tõlkinud Arvo Valton. Selle mütoloogilise rännakuloo on dramatiseerinud ja lavastanud ning muusikalise kujunduse teinud Merle Jääger, lavaruumi looja on Imre Toomeoks, kostüümikunstnik Epp Margna, valguskujundaja Jaanus Moor ning video autor Hindrek Hallik.
Mängivad Anne Veesaar, Terje Pennie, Andres Mähar, Ragne Pekarev, Maria Soomets, Karol Kuntsel, Andres Vainura ja Merle Jääger.
Legendil põhinev „Kaks vana naist“ on lugu reetmisest, sõprusest, andestamisest. Kaks vana naist hüljatakse nälja sunnil nende oma rahva poolt talve hakul ja jäetakse surema. Naised otsustavad siiski kõige kiuste ellu jääda ning hoolimata Alaska karmist kliimast see neil teineteise toel õnnestubki. Saab ilmsiks, et kahel vanal naisel on siiski veel midagi anda – maailmale, oma rahvale ja teineteisele.

„Kaks vana naist“ lisandub Vanemuise repertuaari eksperimentaalsarja „Üks asi“ raames. “Üks asi ” – ükskõik, milline ta siis on – tähendab reeglitevaba mänguruumi, mille jaoks on ka hästiplaneeritud teatris alati piisavalt kaose võimalust,“ avab Vanemuise eksperimentaalsarja ideed draamajuht Tiit Palu.
Seni on „Ühe asja“ sarjas jõudnud publiku ette Uku Uusberi autorilavastus “Karjäär” (2012) ja Enda Walshi “Härrasmees”, mille lavastas Maria Soomets (2013).

09.04.2014