Loe

Laenutusest saab kostüüme igale maitsele

Silja Paavle, Tartu Postimees

Silja Paavle, Tartu Postimees

Aastalõpupralledeks ei pea tingimata ostma uusi rõivaid, neid on võimalik ka laenutada. Et peoõhtul rõõmustaks keha ja meelt just sobivaim rõivatükk, tuleks juba täna sammud laenutusse seada.

Peohooajal pannakse rõivaid kinni ka juba kuu aega ette, rääkis moeäri Tigasmo klienditeenindaja Eve Raudla ja lisas selgituseks: «Siis on kindel, et soovitud kostüümi ikka saab.»

Enne aeg kinni

Kõik rõivalaenutajad kinnitavad, et paljusid kostüüme saab teha näiteks lühemaks või kitsamaks. «Seda aga ainult siis, kui on piisavalt aega,» märkis moekunstnik Kaja Raitar.

Tartus saab rõivaid laenata kolmest kohast. Moeäri Tigasmo sobib eelkõige neile, kes vajavad eesootavaks peoks tänapäevast ja moodsat riietust. Laenata saab nii naiste- kui meesterõivaid, kuid ka pisikesed tüdrukud leiavad riiulilt oma.

Moekunstnik Kaja Raitar on aegade jooksul õmmelnud hulga vana aja hõngulisi rõivaid. «Kõige rohkem on muidugi keskaegseid kostüüme,» sõnas ta.

Vanemuise kostüümilaenutusse on oodatud kõik need pidulised, kellel on vaja midagi erilist – sealt leiab kõike peale moeka õhturiietuse. «Lastele on siiski vähe pakkuda, sest laste osatäitmisel teatrietendusi pole väga palju lavale tulnud,» märkis kostüümilaenutaja Aimre Pahonin.

Vanemuise teatri kostüümilaenutus on aga see koht, kust vajadusel leiab ka loomakostüüme ja mitmesuguseid detaile – kindaid, kübaraid, lipse ja palju muudki. Tigasmo moeärisse Ülikooli tänavas võib sisse astuda suvalisel lahtioleku ajal, Kaja Raitar ja Aimre Pahonin sooviksid aga, et nende poole pöördujad enne aja kinni paneksid. Siis saavad laenutajad sobivaimad kostüümid arvukate rõivaste hulgast juba välja otsida.

Kaja Raitar märkis, et vajadusel on ta valmis sobiva kostüümi laenutamiseks ka õmblema. «Sellisel juhul tuleb oma soovist muidugi varakult teada anda ja ka laenutuse hind on kõrgem,» lisas ta.

Tagatis katab kahjud

Kõige tavapärasemalt laenatakse riideid nii, et neljapäeval-reedel saab soovitud kostüümi laenutuspunktist kätte ja esmaspäeval tuleb see tagasi viia. Vahepealne aeg jääb rõivaste pesemiseks-korrastamiseks. Laenutushinnad on väga erinevad. Tigasmost ja Kaja Raitari käest laenates tuleb tasuda ka tagatisraha, millest saab kostüümide rikkumisel kahjutasu kinni pidada, Vanemuise kostüümilaenutuses küsitakse aga vaid kontaktandmeid.

Kas teate? Rõivalaenutus Tartus • Kaja Raitar – tel 5561 3536 • Moeäri Tigasmo (Ülikooli 1, pildil) – tel 742 7001 • Vanemuise teatri kostüümilaenutus (Vanemuise 6) – tel 744 0125

08.12.2006