Loe

Kristiina Garancis “Fannyst ja Alexanderist”: maagia oli laval

kultuur.err.ee

Kriitik Kristiina Garancis rääkis “Vikerraadio” hommikusaates, et Vanemuises lavastunud “Fannys ja Alexanderis” oli sarnane maagia nagu Ingmar Bergmani filmis, millel lavastus põhineb.

“Mulle meeldis ka, et Ain (Mäeots) oli selle pea neli tundi täitnud väga loomuliku meluga,” rääkis Kristiina Garancis “Vikerhommikus”. “Etendus ja tegevus ei toimunud ainult lava peal, vaid oli ka igal pool ümber lava – taga koridorides lauldi, inimesed liikusid.”

“Mis mulle väga meeldis oli tolerantsuse mõte, mis võiks olla ka praeguses ajas eriti oluline,” lisas Garancis. “Inimesed selles perekonnas olid omamoodi kummalised, mõned lausa veidrikud, aga olenemata sellest hoidis terve pere kokku ja armastati üksteist. Ja see eriline soojus, mis selles perekonnas valitses, oli ka lava peal.”

Ingmar Bergmani samanimelise filmi käsikirja põhjal loodud lavastus “Fanny ja Alexander” esietendus 1. märtsil Vanemuise väikeses majas. Lavastaja on Ain Mäeots, osades Margus Jaanovits, Ragne Pekarev, Riho Kütsar, Ott Sepp, Aivar Tommingas, Mait Malmsten (Eesti Draamateater), Liina Tennosaar, Elina Pähklimägi, Kaia Skoblov ning nimitegelaste rollides Mikk Kaasik või Karl Kristjan Puusepp ja Sandra Reigo või Kristiina Raahel Uiga.

03.03.2014