Loe

Konverents käsitleb Eesti teatrimajasid

Tartu Postimees

Vanemuise suures majas toimub homme konverents «Eesti teatrimajad», mille avaettekandes annab ajaloolane Hillar Palamets ülevaate elust Tartus 20. sajandi algul.
Kunstiteadlane Karin Hallas-Murula kõneleb teatriarhitektuurist, teatriloolane Kalju Haan kutselise Vanemuise sünnist ja Rakvere teatri direktor Indrek Saar oma teatrihoone renoveerimisest.
Vanemuise teatri juht Aivar Mäe tutvustab konverentsil 2006. aasta kevadel algava Vanemuise väikese maja renoveerimise põhisuundi.
Pärast konverentsi avatakse teatri suure maja küljes mälestustahvel, mis märgib Vanemuise pressiesindaja Tambet Kaugema teatel saja aasta möödumist nurgakivi panekust 1906. aastal valminud teatrimajale.
Konverents teatrimajadest algab suures majas homme kell 12. Konverentsile pääseb teatri administratsiooni uksest ja kõik huvilised on oodatud.
Samal päeval paneb teater müüki uue hooaja etenduste piletid.
Vanemuise turundusjuht Jaanus Kukk lisas, et piletikassadesse jõuab müügile ka teatri hooajaraamat, mis seekord on kandlekujuline ja maksab 50 krooni.
Hooajaraamatusse, mille on kujundanud Signe Kaljurand, on jäädvustatud kõik Vanemuise uue hooaja lavastused ja kontserdid.

12.05.2005