Loe

Kontsert toimub muusiku murtud sõrmest hoolimata

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Tähtsamaid kontserte Tartust eemal andnud Tartu Keelpillikvartett otsustas seda viga parandada ja kavandas kodulinna publiku ette istuda kadripäeval, 25. novembril kell 16 Salemi kirikus, kuhu pääseb kuulama seekord piletit ostmata. Eelmiseks õhtuks planeeritud kontsert Tallinnas Kadrioru lossis algab kell 18.

Kadripäev ja selle eelõhtul Kadriorg meeldis kvartetile eriti seetõttu, et ansamblis mängivad lisaks Kristel Eeroja-Põldojale (esimene viiul) ja Reet Metsale (tšello) kaks Kadrit – Kadri Sepalaan (viiul) ja Kadri Rehema (vioola).

Kuid Kadri Sepalaant tabas paar nädalat tagasi õnnetus. Esimese viiuli andmetel murdis ta vasaku käe sõrmeluu, ent kontserti ei olnud enam võimalik ära jätta.

Appi tulid Tobias-kvarteti mehed, kellest juba niikuinii oli tulemas tšellist Aare Tammesalu, sest kontserdi kavas on Schuberti keelpillikvintett. Kipsis käega Kadri Sepalaant asendab Toomas Nestor.

Niisiis esitab laupäeval Tallinnas ja pühapäeval Tartus Schuberti viimaste tööde hulka kuuluva enam kui 50-minutilise kvinteti nn Tobiase-nimeline Tartu Keelpillikvartett.

Kristel Eeroja-Põldoja sõnul on tegemist kahe kvarteti lõimumisega tuleviku nimel. «Järgmisel hooajal on meil plaanis anda ühine kontsert, kus me esitame Mendelssohni okteti, see ongi kirjutatud kahele kvartetile,» ütles esimene viiul.

Eeloleval nädalavahetusel kõlavat Schuberti helitööd nimetas ta huvitava helikeelega kvintetiks, milles on tõsimeelses klassikalises vormis ka kergelt austria rahvamuusikat ja ungari hõngu.

Kadrilaupäeva ja -päeva kontserte toetavad Eesti Interpreetide Liit, Kultuurkapital ja Elleri-nimeline Tartu muusikakool. 

23.11.2007