Loe

Kontsert avab ühekorraga kaks hooaega

Tartu Postimees

Eile kolmel keskpäevatunnil Vanemuise kontserdimaja uudistanud tartlased said võimaluse jälgida, kuidas valmib tänaõhtune kontsert, mis avab nii kontserdimaja kui ka teatri hooaja.
Ühist avamist seostas Vanemuise teatri juht ja Eesti Kontserdi direktor Aivar Mäe eeskätt rentaablusega.
«Vanemuise teater ei ole kontserdiorganisatsioon. Et teatri orkestrit ja muusikuid arendada, püüame võimalikult palju kontserte lükata kontserdimaja tegevusse,» ütles Mäe. «Koostöös tekib rentaablus.»
Eesti Kontserdi allasutusena tegutseva Vanemuise kontserdimaja publikupäeval osalejad said eile näha ja kuulata ka teistsugust koostööd.
Nimelt võisid nad jälgida, kuidas sünnib teatri uue muusikajuhi Hendrik Vestmanni, Vanemuise orkestri ja austerlasest klaverikunstniku Franz Vorraberi ühine looming.
«Teose olin juba välja valinud – Schumanni klaverikontserdi,» ütles Vestmann. «Ja mul oli suur soov, et pianist oleks Saksamaalt või Austriast, sellest piirkonnast, kus see teos on sündinud.»
Vorraberit on nimetatud Schumanni teoste üheks juhtivaimaks esitajaks. Ta ise põhjendas muusikakriitikute sellist määratlust sellega, et on salvestanud 13 heliplaadile Schumanni kõik teosed.

Kava koosneb saksa muusikast
• Vanemuise kontserdimajas algab täna kell 19 kontsert, kus kõlab saksa heliloojate Richard Wagneri, Robert Schumanni ja Johannes Brahmsi muusika.
• Soleerib pianist Franz Vorraber (Austria), Vanemuise sümfooniaorkestrit dirigeerib Hendrik Vestmann.

15.09.2004