Loe

Konkureerivad Jeesus, Juudas ja Heroodes

Tartu Postimees

Vanemuise teater kuulutas välja rollikonkursi Jeesuse, Juuda ja Heroodese osatäitjate leidmiseks, et etendada eeloleval suvel rokkmuusikali «Jesus Christ Superstar».
«Me loodame väga, et Eestis on peale kasvanud uued säravad Jeesused ja Juudad,» ütles lavastuse muusikajuht ja dirigent Tarmo Leinatamm.

Rollikonkurss Tallinnas

Rollikonkurss toimub 11. detsembril Eesti Kontserdi ruumides Tallinnas. Vanemuise pressiesindaja teatel tuleb igal osalejal esitada üks teatri poolt valitud ingliskeelne laul sellest muusikalist.
Rollist huvitatud lauljatel on võimalus avaldada oma osalussoovi 1. detsembrini. Meiliaadressil teater@vanemuine.ee läkitatavas kirjas tuleks ära märkida rollisoov ja kontaktandmed, kuhu teater saaks saata konkursil esinemiseks vajalikud noodid.
Sir Andrew Lloyd Webberi ja Sir Tim Rice’i rokkooperi «Jesus Christ Superstar» Eestis etendamise litsentsi valdab firma PNG Events, mida juhib Vanemuise valgustusala juhataja Paavo Nõgene.

Lauljad Inglismaalt

Nõgene ei välistanud, et peaosatäitjad kutsutakse Inglismaalt, nagu on ajakirjanduses varem juttu olnud. Konkursil Tallinnas selgub, kas sellist võimalust tuleb kasutada.
Ülejäänud osatäitjate konkurssi ei korraldata, nendeks saavad suures osas vanemuislased. Millistes osades neist keegi rokkooperis üles astub, ei ole praegu veel teada. Eile õhtupoolikul ei osanud Nõgene ütelda ka lavastaja nime.

25.11.2003