Loe

Koledad metsakollid ajasid lapsi naerma

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Kui Olav Ehala kirjutas «Nukitsamehe» nüüd juba klassikaks saanud laule, oli tema tütar kolmeaastane. Lastemuusikali esietendust laupäeval Vanemuises vaatas helilooja koos tütre ja tema lapsega.

«Mind vaimustas näitlejate mäng,» ütles helilooja esietendusele järgnenud koosviibimisel. «Üks üllatusi on Merca, ma ei oleks osanud nii head rollilahendust ette kujutada. Ja Laura on ilusti laulma õppinud.»

Metsakollide pere

Merle Jääger oli Metsamoori osas ka üks publikulemmikuid, mida võis järeldada tema lavalkäimistega kaasnenud naeruturtsatustest saalis. Metsakollide pere teisedki liikmed – Nuki (Marilyn Jurman), Mõhk (Meelis Hansing), Tölpa (Jaan Willem Sibul) ja Ätt (Ao Peep) – olid mängitud nakatava lustiga.

Neid toetas Iir Hermeliini lavakujundus, milles liiguvad ringi sammaldunud ja sõnajalgadesse kasvanud kännud ning langevad-tõusevad kuusepuud.

Endla teatri näitleja Sten Karpovi mängitud Kusti kõrval oli Iti osas esietendusel endine vanemuislane, nüüdne Theat­rumi näitleja Laura Peterson. Tema ongi see Laura, kelle võimekust lauljana Ehala tunnustas.

Esietenduseks valmis CD

Päev enne esietendust sai teater vabrikust kätte plaadi «Nukitsamehe» lauludega. Sellele on jäädvustatud ka Iti teise osatäitja Marvi Vallaste hääl.

Teatri juht Paavo Nõgene märkis, et Vanemuise soov ja kohustus on jäädvustada oma paremate lavastuste muusika helikandjale.

Vanemuine on juba andnud välja lastemuusikalide «Detektiiv Lotte» ja «Lumekuninganna» CD ning rokkooperi «Ruja» DVD.

Kavas on DVD-le panna ka «Detektiiv Lotte».

Olav Ehala muusikal
• Vanemuise väikeses majas esietendus 6. märtsil Olav Ehala lastemuusikal «Nukitsamees».
• Oskar Lutsu jutustuse põhjal on kirjutanud libreto Leelo Tungal ning laulusõnad Juhan Viiding ja Leelo Tungal.
• Lavastaja Eva Klemets, muusikajuht ja dirigent Lauri Sirp.
• Kunstnik Iir Hermeliin, valguskunstnik Airi Eras, valguskujundaja Andres Sarv, koreograaf Janek Savolainen.

Arvamus

Kertu Soo­salu, 10:
Kõige rohkem meeldis mulle Nukitsamees, tal olid naljakad riided ja ta tegi väga imelikke hääli. Metsakollid ei olnud üldsegi õudsed. Aga igav ka ei hakanud.

Mia Sootla, 6,5:
Näitlejatest meeldisid mulle eriti Iti, Nukitsamees ja Metsamoor. Laule oskasin kaasa laulda. Ma olen näinud «Nukitsamehe» filmi ja kuulanud plaadilt laule. Huvitav oli vaadata, kuidas puud tõusid ja tulid alla.

08.03.2010